americká lednice
Bydlení

Americká lednice už rozhodně není jenom obyčejná lednice

Nejen díky své velikosti, ale rovněž i pro svůj specifický název dává americká lednice tušit, že už nepatří do řad běžných lednic. Stejně jako ony disponuje sice mrazákem, ale také mnoha dalšími doplňky, které z ní dělají jednoduše multifunkční přístroj do vaší domácnosti. Ačkoliv se z hlediska rozměrů jedná doslova o kolos, nemusíte mít starat o jeho úspornost. Většina amerických lednic dosahuje minimálně energetické třída A, přičemž může jet na prázdninový úsporný provoz, když se chystáte někam na delší čas pryč.

Výhodu představují i několikery dvířka – lednici se může dělit na sloupeček tvořící lednici a sloupeček tvořící mrazničku, nebo potom na celkem čtyři oddělené prostory, kdy vrchní dvě dvířka představují lednici a spodní dvě dvířka mrazák. Druhý systém je lepší z hlediska nemíchání vůní. Kromě nadstandardní výbavy, mezi kterou patří spousta úložného prostoru, automatické odmrazování, možnost nastavení odlišných teplot mrazení a chlazení v jednotlivých sekcích, modrého světla, které udrží zeleninu déle čerstvou, a dalších funguje americká lednice i jako tyto přístroje.

Nápojový automat

Přímo ve dvířkách má většina amerických lednic nápojový automat. To znamená, že kdykoliv ke svému vychlazenému vínu budete potřebovat určitý poměr čisté vody, zde ji vždy najdete. Načepujte si snadno stiskem příslušného tlačítka, druhou možností je přiložení sklenice k držáku, který se stlačí a spustí vodu.

Výrobník ledu

Další zásobník, který ubírá prostor z mrazničky uvnitř, je na led. I ten si můžete načepovat stejným způsobem jako vodu, postačí přepnout do této funkce. Výrobník ledu je velmi praktický a kromě toho, že musíte hlídat dostatek vody v zásobníku, se o něj nemusíte nijak výrazně starat. Led máte vždy při ruce a nemusíte přitom ukládat vodu do mrazáku, kde se vám tak akorát vylije.

Minibar

Některé lednice amerického charakteru mají ve vrchních dvířkách ještě speciální prostor, do kterého lze ukládat lahve. Jedná se o minibar, který hlídá teplotu vašeho alkoholu, aby byl vždy připraven k podávání. Žádné lahve se vám tak neválí po vnitřku lednice a jejich obsah budete mít pod kontrolou na první pohled.

Americké lednice jsou zkrátka multifunkční zařízení, s nadsázkou, jediné, co vám zatím neudělá, je espresso.