Bydlení

Představujeme zajímavé vychytávky do kuchyně

shutterstock.com
shutterstock.com

Není nad domácí kuchyni, to uzná každý. Nejen že tak připravíte čerstvé jídlo, ale také přesně víte, jaké suroviny jste do něj dali. Jedinou nevýhodou je pracnost a časová náročnost výroby domácích pochoutek. Avšak přípravu těch nejoblíbenějších dobrot vám mohou usnadnit šikovní pomocníci do kuchyně.

Popkornovač

Pro návštěvu i pro poklidné rodinné odpoledne je ideálním a relativně zdravým snackem popcorn. Odmítáte jíst průmyslově vyrobené pytlíky popcornu? Díky popkornovači si můžete během chvilky vyrobit svůj vlastní a mít pod kontrolou jeho složení.

Ariete 2952 popkornovač, zdroj: 4home.cz
Ariete 2952 popkornovač, zdroj: 4home.cz

Přístroj dokáže udělat popcorn během pouhých dvou minut. Využívá metodu přípravy horkým vzduchem. Díky ní můžete vyrobit popcorn zcela bez použití tuku. Koupíte jej se slevou na 4home.cz za 877 Kč.

Palačinkovač

Palačinky – oblíbená snídaně, večeře nebo jen svačina. Tento sladký pokrm milují děti i dospělí. Méně už je milují ti, kdo je mají připravovat. Všechny kuchařky jistě znají dlouhé stání u plotny a čekání na správnou teplotu oleje na pánvi. Přípravu palačinek může usnadnit palačinkovač. Tento přístroj se vyznačuje

  • nepřilnavým povrchem – palačinky lze připravit téměř bez tuku
  • udržováním konstantní teploty – palačinky se opékají rovnoměrně
  • rychlým rozehřátím ploténky
  • malými rozměry
Palačinkovač Princess, zdroj: 4home.cz
Palačinkovač Princess, zdroj: 4home.cz

Přístroj na hot dogy

Čím to, že kupovaný párek v rohlíku chutná i vypadá lépe, než ten domácí? Nejspíš nevlastníte správného kuchyňského pomocníka. Přitom domácí párek v rohlíku vás vyjde na zlomek ceny toho kupovaného.

Gallet MAH 40 hot-dog, zdroj: 4home.cz
Gallet MAH 40 hot-dog, zdroj: 4home.cz

Přístroj k přípravě hot dogů sestává z uzavíratelné nádoby na ohřev párků a ze stojanu na rohlík či bagetku. Nicméně přístroj k pouhé výrobě hot dogů by mohl po většinu času stát ve skříni, aniž by byl využit. Proto je uzpůsoben i k dalším funkcím. Můžete v něm pohodlně uvařit kukuřici nebo vejce.

Tip: Využívejte slevové kupóny z Kupono.cz a šetřete na každém nákupu!

Přístroj na cukrovou vatu

Každý z nás si z dětství pamatuje okouzlující chuť i podobu cukrové vaty. Z pohledu rodiče je však cukrová vata spíše za trest. Abyste mohli dítěti koupit cukrovou vatu někde v terénu, potřebovali byste s sebou nosit minimálně kýbl vody. Jinak se dočkáte upatlaného a celého ulepeného, ač šťastného, dítka.

Ariete stroj na přípravu cukrové vaty, zdroj: 4home.cz
Ariete stroj na přípravu cukrové vaty, zdroj: 4home.cz

V domácím prostředí se naopak důsledků pojídání cukrové vaty obávat nemusíte. Nemluvě o tom, jak moc potěší dávka cukrové vaty děti na oslavě narozenin nebo při běžné návštěvě. Přístroj na výrobu cukrové vaty dokáže připravit nadýchanou cukrovou vatu z krystalového cukru i z tvrdých bonbonů.

Parní čistič

Nejnáročnější činností v kuchyni však zdaleka není vaření, ale úklid po něm. Největší úsilí vyžaduje především odstranění mastnoty a usazených mastných par. Náročné drhnutí a odstranění špíny i ze špatně dostupných míst vám usnadní parní čistič. Moderní parní čističe pracují velmi rychle.

Parní čistič Hoover SSNH 1000, zdroj: eproton.cz
Parní čistič Hoover SSNH 1000, zdroj: eproton.cz

Příprava páry trvá pouhé tři minuty, hned poté můžete zahájit důkladný úklid. Účinné čištění navíc probíhá bez použití čistících prostředků. Tím ušetříte nejen za jejich nákup, ale chráníte životní prostředí i své zdraví. S pomocí slevového kódu eProton jej pořídíte již za 1 090 Kč.