Bydlení Dům a stavba Zahrada

Regály a kontejnery – co všechno se hodí v rodinném domě

V domku, zvlášť pokud u něj máte i kousek zahrady, se hodí spousta užitečných polic, regálů, kontejnerů a přepravek. Jsou vhodné do dílny, do spíže i do sklepa, uložíte do nich všechno: nářadí, sklizené ovoce i zavařeniny.

Regálové systémy k všestrannému využití

Ve sklepě, v garáži i na půdě bude všechno mnohem přehlednější, když si pořídíte kovové regály, plastové, s dřevenými policemi nebo se zásuvkami. Praktické regálové systémy mají všestranné využití nejen v obchodě nebo různých výrobních provozech, ale i v soukromých budovách. A pokud jste kutil a máte vlastní dílnu, určitě se vám nějaký zásuvkový regál hodí na součástky a další užitečné drobnosti.

Přepravky, dózy a další plastové nádoby

V každé domácnosti je potřebný kýbl, kanystr, nějaké plastové dózy, jestliže ale žijete v domku se zahradou, je jich potřeba hodně. Ještě víc, pokud máte i nějaké to zvířátko na dvoře. Do kýble češete třešně, sypete zrní i přenášíte v něm vodu. Kanystry se využijí nejen na vodu, ale i benzín do pily, nebo petrolej. Plastové přepravky využijete na uskladnění úrody stejně dobře, jako na přenášení dřeva ke krbu. Jistě najdete pro přepravky využití i vy, nevyužité nezaberou moc místa, jsou stohovatelné.

Zachycujete dešťovou vodu?

Díky používání dešťové vody můžete ušetřit až polovinu nákladů. A nejde jen o tu, kterou zachytáváte do barelů pod okapem na zalévání. Dnes už je řada majitelů domku, kteří si pořídili nádrže na vodu a do ní zachytávají dešťovku. Tu pak dál využívají v domě jako vodu užitkovou, na praní, mytí a splachování.

Takovou vhodnou nádrží na zachytávání dešťové vody je IBC kontejner s praktickým uzávěrem umožňujícím pohodlné odčerpávání tekutiny. Jsou vyrobeny z kvalitních pastů, navíc antistatické, takže jejich použití je mnohem širší, například k bezpečnému uchovávání chemikálií.