Zahrada

Trampolíny do každé zahrady

wikipedia.org
wikipedia.org

Skákání a skotačení je skvělý způsob, jak děti zabavit, a současně také jak si po dlouhém a náročném dni trochu rozproudit krevní oběh a zarelaxovat si. To mohou nejen děti, ale klidně i dospělí. Proč by trampolína neměla chybět na vaší zahradě?

Důležité je zvolit správný typ a správný rozměr

Nejprve si promyslete, jak často bude trampolína využívána a kolik na ní bude skákat dětí. Víte-li, že se jí dostane větší zátěži, kupte si větší rozměry a také větší nosnost. Tím můžete předejít různým úrazům, ke kterým by došlo, v případě přetížený trampolíny. Dle normy je sice zakázáno skákat na trampolíně v počtu více jak jedné osoby, tento zákon je však často porušován a od toho se odvíjí řada nepříjemností. Nosnost se pohybuje do 150 kg maximálně a jsou k dostání také v rozměrech od 90 do 460 cm.

Čím více místa, tím lépe

Určitě výběr zvažte podle toho, kolik máte prostoru na umístění. Nedoporučuje se v žádném případě umisťovat ji do stísněných prostor. Vždy je lepší mít kolem minimálně 1 m volného místa, aby se s trampolínou lépe manipulovalo.

Trampolína s ochrannou sítí, zdroj: marimex.cz
Trampolína s ochrannou sítí, zdroj: marimex.cz

Bezpečnost na prvním místě

Nezapomínejte na bezpečnost! Stejně jako všechny věci, i některé součástky trampolín se mohou časem opotřebovat nebo zničit. Proto je vhodné zakoupit si náhradní pružiny, ochranné kryty a další příslušenství, které můžete  v případě potřeby hned vyměnit. Je lepší vybírat si trampolínu s ochrannou sítí, zvlášť v případě, máte-li malé děti. Ochranná síť je důležitým prvkem, který zabrání malým i větším zraněním. Stále platí, abyste nenechali děti nikdy skákat samotné bez dozoru dospělého.

Kromě všeho zmíněného rozhodně doporučujeme pořídit také schůzky, po kterých se na trampolínu lépe leze a zamezí zbytečným pádům hlavně menších dětí, při snaze vyškrábat se na odrazovou plochu.

Ceny na „trampolínovém“ trhu se pohybují v různých cenových relacích. Radíme raději nekupovat nejlevnější modely. Možná ušetříte nějakou tu korunu, ale nemáte zajištěn potřebný komfort. U levnějších typů navíc může dojít k rychlejšímu opotřebení, tím se zvyšuje riziko úrazů a také nutnost znovu sáhnout do kapsy a pořídit další model. Bezpečnost a zdraví až v první řadě!