Zahrada

Zastřešení bazénu prodlouží koupací sezonu až o několik měsíců

shutterstock.com
shutterstock.com

Prodloužit koupací sezonu by si přál každý, kdo má na zahradě vlastní bazén. Bohužel počasí neporučíme a teplotám taky ne. Naštěstí existují způsoby, jak se dá koupací sezona prodloužit a dokonce o několik měsíců. Využita může být například solární klimatizace, která vodu ohřívá, ale velmi podstatný vliv na prodloužení koupací sezony má i bazénové zastřešení. Jaké jsou druhy a jaké výhody vám zastřešení bazénu přinese si rozebereme v následujícím článku.

Jaké mohou být rozdíly bez zastřešení a s ním

Hlavní rozdíl při využívání bazénu se zastřešením je v tom, že nejste přímo závislí na počasí. Využívání bazénu bez zastřešení je možné pouze v případě opravdu slunných a teplých dnů. V případě, že bude foukat jen trochu chladnější vítr, je koupání už nepříjemné. To samé platí i v případě drobného mrholení a koupání za deště je prakticky vyloučené. Zastřešení bazénu vám tedy přinese možnost využívat bazén po celé léto bez ohledů na aktuální stav počasí.

Koupání nejen při tropickém počasí

Bazény bez zastřešení přináší možnost koupání především v letních měsících (červen, červenec, srpen). Občas i v některém z opravdu teplých dní v květnu nebo v září, ale to je spíše výjimka. Při zastřešení bazénu nebudete tolik závislí ani na venkovní teplotě. Když bude nad bazénem střecha, pod ní se bude udržovat příjemné klima, které může být o několik stupňů vyšší, než okolní teplota.

Pevné zastřešení bazénu, zdroj: bazeny-mountfield.cz
Pevné zastřešení bazénu, zdroj: bazeny-mountfield.czén

Také teplota vody nebude přes noc tolik klesat a voda v bazénu nebude chladná, ale příjemná. Opravdu kvalitní druhy zastřešení bazénů mohou prodloužit koupací sezónu až na 6 měsíců v roce. A nemusíte být žádní otužilci.

Výhody zastřešení ve stručných bodech

 • Prodloužení koupací sezony až na 6 měsíců
 • Nezávislost na aktuálním počasí
 • Vyšší stálá teploty vody
 • Větší teplota vzduchu pod zastřešením
 • Variabilní využívání
 • Ochrana před přímým sluncem a před spálením
 • Méně bazénové chemie díky menšímu znečištění vody

2 základní druhy zastřešení

Zastřešení bazénů se dělí do dvou základních skupin podle typu konstrukce. První možností je posuvné zastřešení bazénu a tou druhou je mobilní zastřešení. Oba druhy mohou být na bazény využity. Nabízí však odlišné využití a také odlišné výhody.

Mobilní zastřešení bazénů

Mobilní zastřešení bazénu můžeme přirovnat ke stanu se specifickým využitím. Konstrukce opravdu nejvíce připomíná právě stan, jen místo plachty je využita speciálně upravená folie. Tento druh zastřešení je v porovnání s posuvným druhem levnější, ale využívá se spíše u nadzemních bazénů nebo u bazénů s menšími rozměry.

Přenosné zastřešení bazénu, zdroj: shutterstock.com
Přenosné zastřešení bazénu, zdroj: shutterstock.com

Posuvné zastřešené bazénů

V porovnání s mobilním zastřešením je posuvný druh dražší. Na druhou stranu je ale odolnější, může být využit na všechny varianty bazénů a má stabilnější konstrukci. Součástí posuvného zastřešení jsou kolejnice vedle bazénu, po kterých se jednotlivé díly zastřešení pohybují. Tyto díly střechy jsou tvořeny hlavně hliníkovými profily, do kterých jsou zasazeny speciální polykarbonátové desky. Zastřešení je rozděleno do více dílů, které se do sebe vzájemně zasouvají. Je možné vybírat z mnoha odlišných druhů s různou výškou, posuvným systémem i způsobem ochrany.

6 komentář

 1. Zdravím všechny, máte někdo ten stan? Zajímalo by mě, jak moc je reálné, že udrží teplejší vodu. Budu rád za jakoukoliv reakci. mějte se fajn

 2. zastřešení je sice hezké, ale i dost drahé. já vždycky bazén přehodím obyčejnou folií a je po starosti, no aspoň to zabírá na bordel

 3. my stan máme a je to super, koupat se můžete i když prší, žádné nečistoty apod. jen si dejte pozor na konstrukci a její kvalitu, lepší je rozhodně hliníková konstrukce

 4. já si myslím, že nejlepší je pevné zastřešení, v bazénu není bordel a voda zůstává teplá dost dlouho, my se koupeme třeba ještě na konci září a sousedi jen závistivě koukají :-D

 5. Zastřešení se dá pořídit i za celkem slušnou cenu. Musí se hledat :-)

 6. Já jsem si koupil nové zastřešení takže budu testovat a jsem na to moc zvědavý sezóna se blíží :-)

Komentáře nejsou povoleny.