solární elektrárna
Bydlení

Solární panely se stávají atraktivní hlavně díky možnosti získat dotaci

Až pojedete zase do práce, podívejte na střechy vašich sousedů. Mnozí z nich mají na střechách solární elektrárnu čili jinými slovy fotovoltaickou elektrárnu, která jim rapidně snižuje náklady spojené s elektřinou. V posledních letech se můžete se solárními panely vídat skutečně velice často. Důvodem toho je nejen rapidní zvyšování cen za elektřinu, ale také je jistým důvodem i fakt, že stále je možné požádat o dotaci, která nebývá udělována v zanedbatelné výši. 

solární elektrárna

Pokud bychom tedy měli říct, co stojí za zvyšujícím se zájmem o solární elektrárny, řekli bychom, že za tím stojí dvě věci, a to 

  • Zvyšující se ceny elektřiny
  • Možnost získat dotaci

Dotace rapidně sníží pořizovací cenu solárních panelů

Říkáte si, že dotace pravděpodobně nesníží pořizovací cenu znatelně. Jenže pravdou je, že dotace na fotovoltaiku může snížit pořizovací cenu fotovoltaických elektráren opravdu velice. Dotace mohou být i ve výši několika desítek tisíc korun, a to je opravdu už velmi výrazná částka, která sníží pořizovací cenu solárních panelů. 

Dotace je z dotačního programu Nová zelená úsporám a nyní je poslední šance o ni požádat. Nenechte si dotaci uplavat mezi prsty. Podobně jako dotaci na pořízení tepelného čerpadla.

A pro ty, kteří už v minulosti investovali do solárních panelů, máme dobrou zprávu. Pokud jste do solárních panelů investovali před maximálně dvěma lety, můžete využít dotaci zpětně. Pokud solární panely nejsou starší dvou let, taktéž můžete získat dotaci, která vám hlavně nyní před vánočními svátky může přijít vhod. 

Rozhodli jste se pro solární panely?

Pokud jste se rozhodli pro solární panely, máme pro vás tip. Obraťte se na firmu SOLIDSUN, která vám vše vyřídí, namontuje i změří. Pamatujte na to, že pokud do solární elektrárny budete investovat, prospějete hlavně svému okolí a životnímu prostředí. Při výrobě solární energie totiž nedochází ke znečišťování prostředí, které bychom měli dnes chránit, nikoliv mu ubližovat nebo ho znečišťovat.