Bydlení Zahrada

Kovový plot dodá vašemu domu luxusní vzhled

Kovový plot je na trhu s oplocením stálicí a stále je o něj ze strany zákazníků velký zájem. A není to pouze jeho bezúdržbovostí, ale zejména tím, že dodá vašemu stavení luxusní vzhled. Vydejte se  s námi na malou exkurzi do světa kovových plotů…

brána

Výhody kovového plotu

Níže přinášíme přehled hlavních výhod kovového plotu. 

  • bezúdržbovost – v porovnání s dřevěným plotem nevyžaduje ošetření proti hmyzu, houbám či plísním, není nutná impregnace proti vodě
  • odolnost proti nepříznivým povětrnostním podmínkám – díky speciální povrchové úpravě žárovým pozinkováním je minimalizován vznik rzi
  • elegantnost
  • zabrání vstupu nepovolaných osob, ev. zvířat na váš pozemek
  • oddělí váš domov od rušného okolí

Nechci „tuctový“ kovový plot

Nechcete plot jako přes kopírák? Typem kovového oplocení je kovaný plot. Ten je více vznešený a mnohdy zahrnuje více ozdobných prvků, které ovlivňují vzhled plotu. Může se jednat o různé typy zakončení tyčí nebo zdobný prvek v centrální plotové části.

Kovaný plot působí vzdušným a otevřeným dojmem. Jsou vyrobeny z ocelových dílů, které jsou chráněny žárovým zinkováním a poté je na ně nanesena požadovaná barva.

Ovlivněte výsledný design plotu

Kovový plot je možné upevnit na kovové sloupky, ale nechtěli byste něco méně obvyklého a vzhledově úplně odlišného? Výsledný design plotu můžete ovlivnit stavební úpravou. Kovový plot se mnohem lépe vyjímá mezi betonovými sloupky, ev. nad vyšší podezdívkou.

Modernější varianta kovového plotu

Přijde vám kovový kovový plot retro a svůj dům byste raději obehnali něčím modernějším? Řešením může představovat plot z tahokovu.

Tento plot je vyráběn z ocelového plechu, do kterého jsou střihem a tažením vytvářeny otvory. Plotová výplň je chráněna žárovým zinkováním, které zamezuje korozi.

Nezůstávejte pouze u oplocení

Rozhodli jste se, že kovový plot v jakékoli úpravě je přesně to, co chcete? Pak doporučujeme kromě plotu objednat ve stejném stylu také vjezdovou bránu a vstupní branku. Umocníte tím výsledný dojem z vašeho stavení.

Pokud to s kovovým plotem myslíte vážně, oslovte firmy a nechejte si vypracovat nezávaznou cenovou nabídku.