Rekonstrukce

Jaké moderní materiály lze využít pro realizaci pracovní desky do kuchyně?

zdroj: jninterier.cz
zdroj: jninterier.cz

Nedílnou součástí prostoru každé kuchyně v domácnosti je pracovní deska. Právě na ní se odehrává nejdůležitější činnost při přípravě pokrmů. Je proto důležité, abyste si při jejím výběru dali pozor na kvalitu materiálu, z nichž je vyrobena. V dnešní době se pracovní desky vyrábějí z mnoha materiálů, které mají dosti rozličné vlastnosti.

Sázka na klasiku

Klasikou mezi materiály pro pracovní desky do kuchyně je laminát. Jde zpravidla o dřevotřísku, která je na povrchu pokryta laminátovou vrstvou. Ta zajišťuje potřebnou pevnost a odolnost vůči opotřebení. Laminátové desky jsou nejlevnější v porovnání s ostatními materiály. Nízká cena však nutně neznamená špatnou kvalitu.

Je ale například důležité vědět, že byste na ni neměli pokládat příliš horké předměty, vadí jí i častý kontakt s vodou, kdy postupně dochází k popraskání a bobtnání laminátového povrchu.

Kuchyňská linka, zdroj: jninterier.cz
Kuchyňská linka, zdroj: jninterier.cz

Luxusní desky

V případě, že nejste tolik omezeni rozpočtem, můžete namísto laminátu zvolit jiná, praktičtější a modernější řešení. Typickým příkladem je pracovní deska z přírodního kamene. Žulové či mramorové desky jsou mimořádně atraktivní z hlediska designu.

Zároveň splňují nejpřísnější kritéria z hlediska odolnosti, životnosti a hygieny. Ačkoliv vás může vyjít i na několikanásobek ceny oproti laminátu, rozhodně se vyplatí, neboť vám v kuchyni vydrží klidně i desítky let bez viditelnějšího poškození.

Odborníci na kuchyňské interiéry dnes pro pracovní desky nabízejí také netradiční řešení, ať už v podobě umělého kamene či třeba kaleného skla. Jedná se o vysoce odolné materiály. Je pravdou, že vás opět vyjdou celkem draze. Doporučuji je zvolit v případě, že provádíte kompletní rekonstrukci prostoru, případně si kuchyň v nové domácnosti.

Pro lepší inspiraci se podívejte do sekce kuchyně fotogalerie, kterou představuje firma JN Interier. Tato společnost má dlouholetou praxi v realizaci kuchyní na míru v rámci celé České republiky. Nabízí možnost výroby pracovních desek ze všech výše uvedených materiálů.