Bydlení

Smalt – nadčasová klasika do každé kuchyně

Dříve nepostradatelná součást kuchyňské výbavy, později rarita a dnes opět velmi populární – tak by se dal ve zkratce popsat příběh smaltovaného nádobí, jež se těší stále rostoucí oblibě. A není se čemu divit, smalt je oproti jiným materiálům hygienický, neškodí zdraví a nemnoží bakterie. Jako bonus se vyrábí v mnoha zajímavých barvách, tvarech a velikostech a je cenově dostupný. Retro nádobí přitom už dávno nepatří jen na chalupu nebo není součástí venkovského stylu bydlení. Své místo si najde i v moderních interiérech, působí jako vkusná dekorace třeba na zahradu a v neposlední řadě slibuje kvalitní a bezpečné vaření či pečení prakticky na všech površích ploten.

smalt

Praktičnost smaltu

Ať už se rozhodnete pro smaltované pekáče, hrnečky nebo celou sadu smaltovaného nádobí, vždy máte jistotu, že investujete do nádobí s dlouhou životností a především praktičností. Smalt se totiž velmi dobře udržuje, čistí a je nerozbitný. Za zmínku rozhodně stojí firma Belis, v jejímž portfoliu najdeme známé nádobí Sfinx ze smaltu, jež patří mezi žádané řešení pro vybavení každé kuchyně. Firma sází na funkční a kvalitní kousky, například smaltované mísy a misky všech velikostí a barev. Můžete v nich servírovat na zahradě sváteční polévku, dětem nasypat křupky, popřípadě jednoduše na stole mít stále misky s čerstvým ovocem. Smalt snadno omyjete, usušíte a použijete při další příležitosti. Pokud smalt k vaření a pečení nevyužíváte, ale líbí se vám jako dekorace, máte jedinečnou příležitost prostor kuchyně oživit jedinečnými kousky. Skvěle bude vypadat kupříkladu hmoždíř na koření či džezva pro dokonalou kávu.

Pro děti i dospělé

Smaltované kousky najdou uplatnění u dospělých i dětí. Ostatně nabídka obsahuje řadu talířů, hrnečků a misek s dětskými motivy pro dokonalou snídani i oběd. Najděte si to pravé smaltované nádobí pro svůj domov a objevte kouzlo kvalitních cedníků, konvic na mléko, věder nebo lavorů a naběraček, s nimiž bude chutnat ještě lépe!