Bydlení

Detail s velkým efektem pro váš dům

Pro výměnu oken existuje nepřeberné množství důvodů. Ať je ten váš jakýkoli, patrně s novým oknem budete vybírat také okenní parapety. Je to sice „jen“ deska, ale právě ona je detailem s velkým efektem pro váš dům.

parapety

Venkovní parapet

Venkovní parapety se od sebe liší použitým materiálem, jeho šířkou a způsobem zpracování. Vybíráte-li vnější parapety, setkáte se nejčastěji s následujícím výběrem:

  • hliníkový tažený – ideální typ parapetu pro rodinné domy, který se vyznačuje vysokou odolností proti nepříznivému počasí, mechanickému poškození, ale také lépe odolává působení UV záření
  • hliníkový ohýbaný – v porovnání s taženým hliníkovým parapetem jsou cenově dostupnější a v některých případech jsou s nimi esteticky a kvalitativně srovnatelné
  • pozinkovaný – vyrábí se z ocelového pozinkovaného plechu, jehož povrch je ošetřen polyesterovým povlakem

Vnější parapety podléhají různému stupni znečištění, proto je vhodné je občas očistit. Stačí omytí vlažnou vodou. Chcete-li zachovat jejich svěží vzhled, vyhněte se použití abrazivních materiálů.

Vnitřní parapet

Vnitřní parapet dotváří vzhled interiéru, ale neměl by být jeho dominujícím prvkem. Většina výrobců nabízí následující výběr vnitřních parapetů:

  • plastové – tyto parapety jsou vyrobeny z kvalitního PVC; k dostání v široké paletě dekorů a barevných provedení
  • dřevotřískové – nejsou vhodné do místností s vysokou vlhkostí, protože dochází k jejich deformaci

Parapety pro náročné

Pro náročnější z vás máme poly-mramorové parapety, které jsou vhodné do interiéru i exteriéru. Pro jejich výrobu byl využit mramorový konglomerát, jehož složením je možné ovlivnit výsledné zbarvení.

Kde koupit parapety?

Parapetů můžete v klidu a teple svého domova. Využijte k tomu konfigurátor parapetů, který vás provede krok za krokem celým procesem objednávky.

Kdo provede montáž parapetů?

Netroufáte si na montáž parapetů svépomocí? Najděte si ve svém okolí montážníka, který osazení oken parapety udělá za vás.