ptačí klec
Bydlení Zahrada

Papoušci, které rozhodně nikdy nekupujte do bytu

Pořídit si domů papouška, to je prakticky to samé, jako kdybyste si do domácnosti pořídili psa. I s papouškem se pojí velká zodpovědnost, i papouškovi musíte věnovat hodně pozornosti a své péče, jinak nebude spokojený a dá vám to citelně znát. Stejně jako psovi kupujete pelíšek, papouškovi musíte vybrat ideální venkovní voliéru nebo ptačí klec. Tu doporučujeme postavit ze stavebnice Aluhobby, kdy podle jednoduchého návodu složíte hliníkové profily a další součástky dohromady. Než však postavíte venkovní voliéru nebo ptačí klec, vězte, jakého papouška si pořídíte. 

ptačí klec

Při rozmýšlení nad tím, jakého papouška si do bytu pořídit, berte v potaz to, že ne všichni papouškové jsou stvořeni do malého bytu a do malých ptačích klecí. Existují papoušci, kteří se do ptačích klecí hodí, což jsou třeba andulky, korely nebo kanárci, ale jsou tu i takoví, pro které v bytě rozhodně není místo. Důvodem toho je jejich křik nebo trochu jiné životní potřeby. 

Concure

I když je papoušek zvaný concure poměrně malý, stejně není vhodný do bytu. Důvodem toho je rezonování v uších, které vám může způsobit a které může trvat i několik dlouhých hodin. Nemá rád soužití s větším množstvím lidí, vadí mu zejména soužití v domácnosti s dětmi. 

Amazonský papoušek

Amazonský papoušek už je trochu větší, to se musí nechat. Jenže s jeho větší velikostí rostou také požadavky na hodně prostoru. Pokud ho neumístíte do velké voliéry, jeho hněv pocítíte. Když se papoušek začne nudit, má tendenci být hodně destruktivní. Každý člověk, který se rozhodne pro chov amazonského papouška, musí počítat s tím, že tento papoušek potřebuje čas na cvičení a také čas na hraní. Musíte si tedy ve volném čase s papouškem skutečně hrát a cvičit ho.

Kakadu

Dalším nevhodným papouškem do bytu je papoušek kakadu. Kakadu poznáte na první pohled, a to díky zvláštní čiré hlavě. Jeho hlavní vlastností je upovídanost, ovšem jeho křik je tak pronikavý, že zmíněnou vlastnost budete dnes a denně doslova proklínat.