Zahrada

Jaké jsou nejznámější značky zahradních grilů?

shutterstock.com
shutterstock.com

Grilovací sezóna je za rohem. Jestli se na ni chcete pečlivě připravit a vybavit se novým grilem, musíte pečlivě zvážit několik faktorů. Nejprve vás čeká rozhodnutí, jaký typ grilu zvolíte. Gril může být na dřevěné uhlí, plynový nebo elektrický. Tím ovšem vybírání zdaleka nekončí. Na našem trhu je velké množství výrobců grilů, kteří vám své výrobky nabízejí. Každý výrobce grilu má své pro i proti a jejich výrobky se liší. V dnešním článku se podíváme na značky, které se objevují na českém trhu nejčastěji.

Grily Weber

Společnost Weber-Stephen Products Co. si právem zakládá na tom, že na poli výroby grilů se řadí mezi nejkvalitnější firmy. Počátky výroby grilů Weber sahají až do roku 1952. Od té doby grily Weber procházejí inovacemi, aby vyhovovaly všem potřebám dnešních uživatelů. Největší důraz u grilů Weber je kladen na kvalitu materiálu a výrobních postupů. Díky tomu mají grily Weber velice dlouhou životnost. Jednoduché sestavení, kvalitní servis a také snadná obsluha grilů je u značky Weber samozřejmostí. Firma se zabývá výrobou grilů na dřevěné uhlí, elektrických i plynových grilů.

Grily Kemper

Společnost Kemper si největší jméno udělala jako kvalitní výrobce průmyslových pájek. Ovšem ani v oblasti grilů nijak nezaostává za svými konkurenty a právem se řadí mezi nejznámější značky. Základní filozofií firmy je poskytovat zákazníkům vysokou kvalitu a dlouhou trvanlivost za rozumnou cenu. Toto pravidlo se týká všech vyrobených druhů Kemper. Opět zde najdete grily na všechny druhy paliv a nechybí ani grily lávové.

Tip: Znáte grilovací desatero? Pomůže vám dodržet správný postup přípravy grilovaných pokrmů.

Grily Smokyfun

Společnost Smokyfun se na rozdíl od předcházejících výrobců nesoustředí na výrobu všech druhů grilů, ale pouze na jeden. Hlavním a jediným typem grilů jsou ty, které spalují tuhá paliva (dřevěné uhlí, brikety, dřevo). Grily společnosti Smokyfun se proslavily především svým vzhledem. Jsou vyráběny ve velmi osobitém retro designu, což je odlišuje od ostatních výrobců. Grily jsou vyrobeny z masivní konstrukce, která zaručuje vysokou odolnost a trvanlivost.

Grily Soehnle

Značka grilů Soehnle se soustředí především na to, aby její výrobky byly snadno dostupné a levné. Vyrábí grily na dřevěné uhlí a plynové grily. Grily Soehnle se vyznačují velmi jednoduchým designem a plní především praktické účely. Výhodou těchto grilů je jejich mobilita, skladnost a především příznivá cena. Neočekávejte žádné extravagantní tvary ani široké příslušenství. Grily Soehnle můžete sehnat už za několik stokorun. Tomu ovšem odpovídá i jejich kvalita.

Grily Grand Hall

Společnost Grand Hall byla jako výrobce grilů založena již v sedmdesátých letech minulého století. Od té doby dodává na trh elektrické a plynové grily vysoké kvality. Elektrické grily jsou vyrobeny z nerezové oceli a jsou vybaveny litinovým roštem a tálem. Plynové grily Grand Hall představují revoluci v grilování. Ta je způsobena především využitím dvou nebo čtyř vertikálně umístěných infračervených hořáků, které zajistí rovnoměrný ohřev. Díky tomu v mase udrží většinu šťáv.