čištění fasád
Bydlení Dům a stavba Reality Rekonstrukce

Stará fasáda může být jako nová. Jak toho docílit?

Fasáda domu má hodně společného s oblečením. Může být elegantní jako dobře padnoucí oblek, extravagantní, ale také absolutně nevkusná. Ještě horší je však neudržovaná a špinavá fasáda. Pokud jste oblek svého bydlení dlouhou dobu zanedbávali, možná teď závidíte sousedům jejich domy. Ale ani na ten váš nemusí být smutný pohled, protože fasádu – stejně jako oblečení – lze docela dobře vyčistit.

Otázkou je, proč byste se do toho měli vůbec pustit. Důvodů se nabízí hned několik:

  • váš dům bude opět vypadat dobře a bude se vám v něm lépe bydlet,
  • odstraněním lišejníků, mechů a plísní zlepšíte vnitřní mikroklima,
  • pěkná fasáda zvyšuje hodnotu domu při případném prodeji,
  • životnost čisté fasády je mnohem delší,
  • čistá fasáda plní svou funkci.

Mobilní pískování

Zvládnete to i svépomocí?

Náročnost čištění fasád závisí především na druhu znečištění. Některé nečistoty lze z povrchu smýt pomocí speciálního kartáče a vody, na jiné platí čištění párou. Může se však stát, že se vám nepodaří vyčistit ani centimetr čtvereční, protože se nečistoty dostanou příliš hluboko do struktury materiálu. Pro zkušené odborníky však není překážkou vůbec nic.

Jak čistí fasádu profesionálové?

K předním specialistům na čištění povrchů patří společnost AXIOM REAL. Technici mají zkušenosti s čištěním umělých i přírodních materiálů a poradí si i s graffiti a čmáranicemi lihovými fixy.

AXIOM REAL disponuje špičkovými stroji Torbo na bázi pískování. Technologie spočívá v tryskání abraziva (písek a voda) pod velkým tlakem přímo na povrch. Zrnka písku dopadají rychlostí až 300 m/s a odstraní takřka jakékoliv nečistoty.

pískování

Mobilní pískování nachází využití při čištění fasády, ale také při tryskání a čištění cihel, odstraňování starých nátěrů, sanaci betonu a v neposlední řadě při tryskání ocelových konstrukcí. Bližší informace najdete na www.ars.cz.