Bydlení

Dobře řešený dětský pokoj by měl být rozdělený na zóny

V dětském pokoji musí mít vaše ratolest zázemí vhodné nejen pro hru, ale také pro učení a odpočinek. Aby byl však celý pokoj plně funkční, doporučují odborníci rozdělení pokoje na jednotlivé zóny, z nichž každá bude vyhrazena pro určité činnosti, a navzájem se nebudou rušit.

Jestliže se budete zónového dělení držet, bude mít váš potomek plnohodnotné zázemí pro všechny činnosti provázející jeho bezproblémový vývoj. Uspořádání vybavení je tedy vhodné promýšlet stejně důkladně jako například nákup nábytku a doplňků.

Ve studijní zóně půjde příprava do školy hladce

Jak už bylo nastíněno výše, jedna ze zón by měla být určena pro studium, vzdělávání a přípravu do školy. Je tedy jasné, že jejím základem je kvalitní stůl, židle a komody či knihovna pro ukládání učebnic, knih a dalších pomůcek. Nepatří sem žádné rušivé elementy a ani křiklavé barvy, které dokážou odvádět koncentraci.

V relaxační zóně načerpá dítě novou energii

Dalším důležitým místem v dětském pokojíčku je relaxační, odpočinková zóna, která je určena primárně pro spánek. Její dominantou je proto kvalitní postel a další prvky určené pro uklidnění a navození pohody.

Zóna pro hraní je inspirativní a vybízí k činnosti

Poslední z popisovaných zón by měla být aktivizující a podněcující. Dítě by se v ní mělo cítit uvolněně a mělo by zde mít hračky, v pozdějším věku například televizi, stereo soustavu apod. V těchto místech je možné využít sytých barev a nápaditých doplňků.

Pěkný dětský pokoj je pro dítě velmi důležitým místem, protože si tak jeho prostřednictvím buduje vztah k vlastnímu zázemí a domovu, kde je mu dobře. Nepodceňujte proto zařízení a ohlížejte se nejen na svůj vkus, ale také na to, co má váš potomek rád.