moderní křesla
Bydlení

Jak správně vybavit obývací pokoj? Sezení je základ

Co nesmí chybět v obývacím pokoji? Kromě nábytku, konferenčního stolku a například televize to musí být také prostor k sezení. Ten slouží jak k tomu, abychom měli kam usadit naše hosty, tak i k tomu, abychom měli kde odpočívat. Pokud vybíráte mezi jednotlivými možnostmi, máme pro vás několik rad, se kterými nešlápnete vedle.

Začněte designem

Ano, ten je dnes velmi důležitý a obecně platí, že by měl celkově ladit s nádechem vašeho interiéru. Pokud bydlíte v novém bytě, mohou se skvěle hodit moderní křesla i moderní sedací soupravy. Pokud jsou něčím výjimečné, je to určitě unikátní design, stejně jako to může být například zajímavé barevné provedení, nebo použití různých kombinací materiálu.

Nezapomínejte na pohodlí

Ano, i to je něčím, na co je třeba se zaměřit. Pokud si do křesla nebo na sedačku sednete, měli byste mít k dispozici dostatek prostoru, měli byste se cítit pohodlně a nic by vás nemělo tlačit. Zde hraje roli nejenom provedení, ale rozhodně také použité materiály spojené jak s vnitřním, tak i vnějším materiálem.

Pozor na kvalitu

Ta jde velmi často ruku v ruce také s cenou, a tak je dobré nebrat vždy úplně ty nejlevnější kousky. Obvykle sice lákají svou cenou, ale sotva vydrží několik let a potom už je nezbytné koupit nové. Pokud se na kvalitativní vlastnosti zaměříme blíže, je třeba hledět hlavně na:

  • Materiálové zpracování
  • Celkovou nosnost
  • Kvalitu materiálů a jejich odolnost

Jakou zvolit barvu?

Tento krok už je poměrně jednoduchý, jelikož můžeme říci, že obecně platí, že barvu je správné zvolit nejlépe takovou, aby se nám do interiéru hodila. Tedy aby celkově korespondovala s vybraným odstínem, ale zároveň aby nesplývala. Ideální proto je, pokud se jedná o barvu na stejném základě jako zbytek obývacího pokoje, jenom bude buď světlejší, nebo se naopak bude jednat o variantu, která bude tmavší.