Bydlení Rekonstrukce

Na co si dát pozor při výběru kuchyně?

Jistě, většina z vás, kdo bydlíte ve vlastním domku nebo bytě, jste si zařizovala i kuchyň. Je to běh na dlouhou trať, mnoho času, nepořádku, práce a úsilí, ale pokud vše začnete plánovat s dostatečným předstihem, mělo by vše být v pořádku a kuchyň bude vypadat dle vašich představ. Nejlepší je začít prohlídkou kuchyní u kamarádek, na internetu nebo v časopisech o bydlení, přemýšlením a plánováním jak by ta vaše měla vypadat.

Šetřete volným prostorem a buďte praktičtí

Nejen v malém prostoru, ale i ve větší místnosti nezapomeňte na účelnost. I když je obrovská kuchyňská linka snem nejedné hospodyňky, přesto zkuste různé skříňky a jiné úložné prostory rozmístit tak, aby byly snadno dosažitelné a vše, co se v nich skrývá, po ruce.

Lesklý černý nebo bílý povrch v kuchyni je sice moderní a hezky vypadá na fotkách i videích, ale při každodenním používání je to naprostá katastrofa. Už jen kolik času strávíte úklidem a leštěním povrchů, aby vše dobře vypadalo a žádné šmouhy nebyly vidět. Není toho času škoda? V tomto ohledu je lepší držet se klasiky a zvolit nějaký praktičtější povrch v přírodní barvě, na němž nebude každá kapka nebo šmouha tolik vidět. Dnes je k dispozici nepřeberné množství designů, které vypadají velmi pěkně a přesto jejich údržbou nestrávíte tolik času. Stačí jen hledat a porovnávat.

Moderně a účelně

Dekorace jsou moc fajn věc, oživí i jinak nezajímavou a nudně vypadající kuchyň, ale všeho s mírou! Stačí pár obrázků nebo rodinných fotek na zeď, barevně ladící ubrousky na stůl, kytičku do vázy a je hotovo. Nezapomeňte na to, že designovým kouskem může být i obyčejný domácí spotřebič – moderní rychlovarná konvice či kuchyňský robot barevně sladěný s interiérem kuchyně vypadají dokonale.

Povolejte odborníka

Nezáleží na tom, zda se svěříte do péče kuchyňského studia a pořídíte si jeho prostřednictvím celý set, nebo budete vybírat a kombinovat jednotlivé kousky na vlastní pěst, samotné sestavení kuchyně vám vždy doporučujeme svěřit do rukou zkušeného řemeslníka. Dnes existuje mnoho firem, které se montováním zabývají a ručí za to, že všechny šroubky budou na svém místě, dvířka budou dovírat a panty nevrzat. A i kdyby náhodou k nějakému zádrhelu došlo, na provedenou práci se vždy vztahuje záruka. Nespalte se inspirujte se recenzemi na internetu.