Byty Plzeň
Dům a stavba Reality

Jak nenaletět při nákupu nemovitosti? Všechno si ověřte!

Nákup nemovitosti je velkým krokem a nezáleží na tom, jestli se jedná o byt nebo celý rodinný dům. Vždy je nutné prověřit všechny dokumenty i reálný stav nemovitosti a nic neponechat náhodě. Na co se hlavně zaměřit a kdo vám s tím může pomoci?

Fyzické prověření stavu nemovitosti

Na začátku stojí samotná prohlídka nemovitosti. Vyžádejte si přístup do všech místností a přesvědčte se o kvalitě zavedení energií. Jakákoliv nesrovnalost a drobný detail se může časem proměnit ve velký a nepříjemný problém. Nebojte se vyptávat na všechny možné informace, jako je použité zateplení, poslední servis oken, stav podlahy, v jakém stavu je střecha a podobně. Nespoléhejte se ale na sliby prodejce a to, co je možné, si skutečně reálně ověřte. Ideální je, pokud na prohlídku půjdete s odborníkem přes stavby, který může zpozorovat drobné problémy, kterých si vy sami nemusíte všimnout.

Ověření právních dokumentů

I když jsou aktuálně právě nemovitosti v Plzni o něco levnější než v jiných krajích, výrazně nízká cena by měla být prvním varováním, že něco nemusí být úplně v pořádku. Vždy si zkontrolujte právní stav nemovitosti v katastru. Tam jsou podrobné informace o vlastníkovi, a jestli na nemovitost nejsou uvalena zástavní práva či věcná břemena. Komplikovanější je to v případě, kdy se jedná o koupi nemovitosti s převzetím úvěru minulého majitele. Tehdy je nutné důsledně zkontrolovat i samotné podmínky převodu smlouvy a vyřešit případná alternativní řešení.

Rada realitního makléře

I když máte pocit, že nákup nemovitosti je poměrně snadný a není zde možné snad nic zkazit, i nejvíce opatrný člověk může být podveden. Postupy některých podvodníků jsou velice rafinované a zkušenosti realitního makléře je dokážou včas odhalit. Obraťte se na ověřenou realitní kancelář a nechte si poradit.