Tepelná čerpadla
Bydlení Reality

Tepelná čerpadla ocení domácnosti i průmysl

V našich končinách se bohužel bez vytápění v zimních měsících neobejdeme. Obvykle se přitom jedná o položku v rodinném rozpočtu, která nepatří k těm nejnižším. Platí to zejména pro nezateplené domy. Kdo chce ušetřit, hledá cesty, jak toho dosáhnout. Bez vložených investic to však není možné. Jednou z možností je pořízení tepelného čerpadla.

Tepelná čerpadla

Rodinné domy a tepelná čerpadla

Moderní novostavby jsou v dnešní době již převážně nízkoenergetické. Je to možné díky použitým materiálům a technologiím. Jako vytápění používají nejčastěji tepelné čerpadlo, které ohřívá otopnou soustavu maximálně na 55 °C. Může pracovat na principu země-voda, vzduch-vzduch, nebo vzduch-voda. Která varianta je pro konkrétní stavbu nejvhodnější, obvykle doporučí investor stavby podle daných parametrů. Tepelná čerpadla pro rodinné domy jsou optimálním řešením, které šetří peníze, a v moderní domácnosti mají své místo. Není to však jejich jediné použití. 

Průmyslová tepelná čerpadla

Snad každá firma řeší vhodnost použití svých investic. Cílem je především úspora nákladů, která se výrazně promítne do hospodaření organizace. Proto mají tepelná čerpadla pro průmysl své opodstatnění. Nabízejí široké uplatnění v nejrůznějších typech provozů – od strojírenství až po potravinářství. Přitom lze využít jak jejich funkci chlazení, tak i ohřívání. Vedle toho disponují možností zpětného využití odpadního tepla, což opět vede k ušetření financí. Jejich výkon je možné plynule řídit, servisní náklady jsou nízké a vedle toho vysoká provozní spolehlivost. 

Proč si vybrat tepelná čerpadla české výroby?

V oblasti tepelných čerpadel je Master Therm odborníkem na svém místě. Dlouholeté zkušenosti ho řadí mezi přední české výrobce těchto produktů. Vedle tuzemských zákazníků mají o jeho výrobky zájem i ze zahraničí, kam je vyváží. Účastní se také specializovaných výstav a veletrhů, kde je možné se s jeho výrobou seznámit na vlastní oči a ocenit nízkohlučné ventilátory i on-line ovládání.