betonové podlahy
Dům a stavba Rekonstrukce

Stavíte? Začněte hezky od podlahy!

Nejen novostavby rodinných domů, ale i stavba ostatních budov, komerčních, administrativních a veřejných prostorů, vyžadují kvalitní základy. A těmi jsou kromě hrubé stavby často opomíjené podlahy. Pokud se chystáte stavět nebo jste se vrhli na rekonstrukci, začněte pěkně od podlahy a uvidíte, jak kvalitní zázemí vytvoříte!

Obraťte se na odborníky

Nepodceňujeme žádného kutila nebo stavebního nadšence, ale při vybírání podlahy využijte poradenství a letitých zkušeností odborníků z oboru. Na výběr totiž máte velké množství variant. Přemýšlet byste rozhodně měli začít od betonové podlahy, která se čerpá speciálním čerpadlem přímo do daného prostoru. Finální úprava spočívá v uhlazování betonové vrstvy elektrickým hladicím přístrojem.

Jestliže chcete investovat do kvalitních podlah a neřešit případné nerovnosti, podívejte se na anhydritové lité podlahy. Tato směs má samonivelační schopnosti a zaručuje přesné rozlití s tolerancí 2 milimetry na dva metry. Dokonale rovná podlaha je perfektním základem pro finální pokládku, kterou může tvořit koberec, dlažba, plovoucí podlahy anebo dnes velmi populární vinyl.

Zvyšte svůj komfort bydlení

Za zvážení stojí taktéž investice do izolace podlahy. Ať už se jedná o základovou desku, půdní vestavbu, terasu, balkon nebo podlahu rekonstruovaného bytu či přímo novostavby, kvalitní izolace sníží náklady na vytápění, nežádoucí hluk a prodlouží životnost vaší podlahy. Proto se před samotným výběrem podlah rozhodněte, zda vložíte finanční prostředky i do izolace, která vám garantuje, že se konečně zbavíte nepříjemného dupání nad hlavou a zároveň výrazně ušetříte za energie.

Rovněž v tomto případě se obraťte na odborníky, kteří dokáží nalézt řešení pro každý typ stavby a prostoru. Dejte svému bydlení nový rozměr a začněte od základů se správnými podlahami, po kterých budete chodit celý život.