Rekonstrukce

Přírodní kámen: Nápadité řešení pro vaši koupelnu

shutterstock.com
shutterstock.com

K zatraktivnění prostoru koupelny se dají využít mnohé materiály. Do popředí zájmu zejména v luxusních bytech a rodinných domech se dostává přírodní kámen. Ten se dříve používal převážně při realizaci exteriérů, některé druhy přírodního kamene jsou však vhodné i do interiérů domácností. A to právě zejména do koupelen či kuchyní, tedy místností, kde jsou kladeny zvýšené nároky na kvalitu materiálů vzhledem k tomu, že zde panuje vyšší vlhkost.

Přírodní kámen, jak ukazují u koupelny fotogalerie, které si kromě webu můžete osobně prohlédnout také v interiérovém nákupním centru MoDo, je skutečně hojně využíván. A není divu, vždyť jde o materiál, který je vysoce odolný vůči poškození, nevadí mu vlhkost ani jiné vlivy, které lze v prostoru koupelny očekávat.

Kvalitní materiály s minimálními požadavky na údržbu

Velkou předností přírodního kamene jsou jeho minimální požadavky na údržbu. Obklady a dlažby z tohoto materiálu se dají snadno udržovat v čistotě, stačí je občas přetřít mokrým hadrem, využít lze i klasické čisticí prostředky. Přírodní kámen si navíc po dlouhou dobu udržuje svůj původní vzhled, vydrží klidně i několik desítek let, aniž by se na něm nějak výrazně projevoval zub času.

Vhodné přírodní kameny do interiéru

Do koupelny, případně třeba i kuchyně, se hodí zejména žula, břidlice a travertin. Tyto materiály mají velmi pěkný vzhled, jsou odolné vůči poškrábání či jinému poškození. V neposlední řadě lze vyzdvihnout také právě jejich snadnou údržbu. Z výše uvedených přírodních kamenů lze v koupelně udělat obložení stěn, podlahy, v kuchyni pak mohou klidně tvořit součást kuchyňské linky a pracovní desky.

Přírodní kámen se do interiéru domácnosti zcela jistě hodí. Ať už máte snahu vytvořit si doma luxusní prostředí, nebo jen chcete vsadit na kvalitní materiály, využijte přírodní kámen. Nebojte se jeho zařazení sdělit také svému bytovému architektovi ve chvíli, kdy vám vytváří návrh koupelny či kuchyně na míru. Pro inspiraci navštivte sekci koupelny fotogalerie na webu interiérového centra MoDo.

2 komentář

  1. přírodní kámen je opravdu nádherný. hned bych ho bral, ale ta cena…je to fakt jen asi pro horních deset tisíc, my ostatní si asi musíme počkat, až cena půjde dolů….Jinak bych za kouplenu dal to samé, co za obklady v celém bytě :-D

  2. vypadá to skvěle, je to skvělé, ale moc drahé :-( teda podle mého názoru

Komentáře nejsou povoleny.