Bydlení

Jak vybrat výrobce vestavěné skříně z široké nabídky na trhu?

shutterstock.com
shutterstock.com

Vestavěné skříně jsou estetickým i praktickým řešením do všech typů interiérů. Vzhledem k oblibě vestavěných skříní se vyrojilo i velké množství výrobců tohoto nábytku. Jak se v široké nabídce firem vyznat a vybrat solidního výrobce? Poradíme vám.

Rychlá a vstříčná komunikace

Při vyhledávání na internetu objevíte opravdu velké množství firem nabízejících výrobu vestavěných skříní v Ostravě na míru. Zkuste oslovit větší množství firem s konkrétními dotazy a s žádostí o přibližnou cenovou nabídku. Uvidíte, že prvním sítem výběru projde poměrně malé procento oslovených výrobců.

Důvěryhodně zapůsobí jen ty firmy, které rychle zareagují na váš první e-mail, zašlou pečlivě zpracovanou cenovou nabídku a přesně a nevyhýbavě zodpoví všechny vaše dotazy. Někteří výrobci dokonce nabídnou zdarma zaměření a konzultaci na místě nebo vytvoření počítačového modelu skříně pro vaši lepší představu.

Dostatek referencí

Firmy, které u vás postoupily do užšího výběru ještě prověřte pomocí referencí na internetu. Shlédněte jejich webové stránky, kde byste měli najít fotogalerii již hotových skříní i informace o délce působení firmy na trhu a případné reference od zákazníků. Další reference se však snažte vyhledat i jinde na internetu.

Vestavěná skříň nemusí být vždy od stropu k podlaze, zdroj: chejna.cz
Vestavěná skříň nemusí být vždy od stropu k podlaze, zdroj: chejna.cz

Pokud s názvem firmy nenaleznete žádné nespokojené komentáře na internetových fórech, je to poměrně dobré znamení. Nezapomeňte se také poptat mezi přáteli a známými na jejich zkušenosti s výrobci vestavěných skříní.

Možnost výběru materiálu

Vzhledem k výši ceny i tomu, že vestavěná skříň by měla sloužit prakticky po celý život, je třeba dbát především na kvalitu použitého materiálu a jeho opracování. Lze použít levnější lamino, ale také dýhované desky při výrobě nábytku v Ostravě.

Extrémně nízká cena může být jistým varováním. Naopak vysoká cena nemusí vůbec odpovídat kvalitě skříně. Proto je třeba předem zjistit, jaké materiály výrobce používá. Zda je vyšší cena opodstatněná, zkrátka jako všude platí, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.

Dveřní systém

U vestavěných skříní je nejdůležitější rám skříně a dveřní systém. Ptejte se, z jakého materiálu je rám i kování. Rovněž si zjistěte, od jakého výrobce pochází.

Rámy vestavěných skříní mohou být ocelové nebo hliníkové. O jejich kvalitě vás může přesvědčit také délka záruky, kterou výrobce nabídne. U ocelových rámů se záruka pohybuje kolem pěti let, u hliníkových může jít i o záruku doživotní.

Vestavěné skříně jsou ideální do předsíně, zdroj: chejna.cz
Vestavěné skříně jsou ideální do předsíně, zdroj: chejna.cz

Korpus vestavěné skříně

Důležitá je také konstrukce korpusu skříně. Zde bychom vás varovali před skříněmi z korpusu o tloušťce 16 mm. Raději volte korpus i dvířka o tloušťce 18 mm s ABS hranou 2 mm.

Nejčastější volbou jsou dřevotřískové desky s povrchem z lamina, které jsou dostatečně odolné, snadno omyvatelné a nabízí velké množství barev i dřevěných dekorů. Dveře vestavěné skříně lze ale vybírat ze široké nabídky – například bambusové, žaluziové, atd.

Pozornost dále věnujte doplňkům uvnitř skříně, aby byly použity kvalitní pojezdy, ideálně s tlumených dojezdem. Dále se informujte o možnosti doplnění o praktický drátěný program.

Tip: Využijte rekonstrukce interiérů Ostrava pro přípravu místa na vaši vestavěnou skříň

Vzorkové prodejny

Větší výrobci mohou pro vaši lepší představu nabídnout návštěvu vzorkové prodejny, kde byste měli dostat všechny potřebné informace a můžete si prohlédnout vzorkové skříně na vlastní oči. U ostatních se na použité materiály podrobně vyptejte po telefonu nebo e-mailu.