kamerový systém Praha
Bydlení Reality

Jak má vypadat moderní kamerový systém pro ochranu majetku a lidí?

kamerový systém Praha

Majitelé rodinných domů by měli investovat do ochranných prvků, které zajistí bezpečnost jejich obyvatel a zamezí odcizení majetku. Pokud bydlíte v rodinném domě, je určitě dobré si kromě kvalitního plotu a alarmu pořídit také moderní kamerový systém. Jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy?

Analogové systémy jsou minulostí

Dříve se velmi často v domácích podmínkách používaly analogové kamery. Dnes už jsou ale zcela nevyhovující, neboť nemají tak dobrý obraz, většinou se jedná o systém s černobílými obrazovkami, na nichž nelze poznat větší detaily. Kromě toho se záznam běžně nahrává pouze několik hodin, poté dochází k jeho smazání. V neposlední řadě analogové kamerové systémy mnohdy nejde napojit na internet a další prvky. Proto je dobré přistoupit k montáži novějšího zařízení.

Nejnovější IP kamerové systémy s vysokým rozlišením

V současnosti lze doporučit zejména takzvané IP kamerové systémy. Obsahují digitální kamery, jež mají perfektní obraz s vysokým rozlišením. Záleží na konkrétní volbě, nicméně bez problémů se dá instalovat kamerový systém s obrazem, který má rozlišení až 12 Mpix.

IP kamerové systémy se dají propojit s internetem. Máte pak dokonalý přehled o tom, co se na vašem pozemku a v domácnosti děje, a to klidně po dobu 24 hodin denně. Stačí si nainstalovat aplikaci do mobilního telefonu, notebooku, tabletu či klasického stolního počítače a budete neustále v obraze.Vše se navíc nahrává, a to bez nutnosti výmazu po několika dnech, jako je tomu v případě analogových verzí.

Moderní kamerový systém se doporučuje umístit tak, aby kamery zabíraly veškerý pozemek, jedině pak mohou být dostatečně efektivní. Zároveň je praktické využívat otočné kamery, jež zaberou široký úhel. Kromě toho se kamerové systémy v moderním provedení mohou nechat napojit na další bezpečnostní prvky, jako jsou alarmy apod. Navíc lze díky nim ihned informovat bezpečnostní službu. Jakmile se u vás něco bude dít, bezpečnostní agentura vyjede a zjistí, kde nastal problém.

Efektivní kamerový systém si vždy nechte vytvořit od profesionálů. Obrátit se můžete kupříkladu na společnost Sikur Systems s.r.o. – kamerový systém Praha. Firma pro vás najde ideální řešení na míru.