lednice
Bydlení

Podle čeho vybírat lednici a mrazák?

Život bez chladničky si většina z nás těžko dokáže představit. Pokud dosluhuje váš starý spotřebič nebo si zařizujete nové bydlení, je na čase poohlížet se po lednici nové. Jedněmi z nejdůležitějších parametrů, podle čeho vybírat, jsou typ, rozměry a úsporný provoz.

lednice

Na velikosti záleží

Velikost lednice volíme dle počtu členů v domácnosti. Na jednu osobu počítejte s objemem 50-70 l. Kromě toho myslete na vaše stravovací návyky a jak často lednici doplňujete. Aby nebyla zbytečně velká, případně aby nedocházelo ke znehodnocování uložených potravin. S rozměry ledničky úzce souvisí její typ. Dáte přednost klasické jednodvéřové kombinované chladničce s mrazákem, nebo vám prostor v kuchyni umožňuje pořídit si čím dál oblíbenější lednici americkou? U ní jsou největšími výhodami chladicí a mrazicí část umístěné šikovně vedle sebe. Kromě toho je vybavena výrobníkem ledu nebo možností čepování vody přímo z ledničky.

Funkce, které se budou hodit

Ať už mrazáky, nebo chladničky, vybíráme podle energetické třídy. Optimální je energetická náročnost A, která bude šetřit vaši peněženku. V potaz berte rovněž míru hlučnosti. Ta by neměla přesáhnout 47 dB. Lednice rozhodně nemá být v kuchyni rušivým prvkem, jenž vás kvůli chlazení nenechá ani vyspat. Všímejte si též množství funkcí, které uchovají potraviny déle čerstvé. Řeč je o antibakteriální ochraně, No Frost neboli zamezení tvorby námrazy, MultiAirFlow čili rovnoměrném chlazení a SMART umožňující ovládání ledničky na dálku.

Udělejte si zásobu

Je-li pro vás mrazák v rámci ledničky nevyhovující, pořiďte si samostatný spotřebič. Přehledné uspořádání potravin vám nabídne šuplíkový model umožňující rychlé zmrazení nově vložených potravin. Předností pultového mrazáku je velkorysá kapacita, kterou uvítají mnohačlenné rodiny. Pro přehlednost je vybaven LED osvětlením a drátěnými koši.