rektifikační terče
Dům a stavba

Jak na zařízení venkovní terasy ze dřeva?

Také vás láká výstavba venkovní terasy, kde si budete moci odpočinout mimo interiér vaší domácnosti, a to hlavně během letních měsíců, kdy venku panuje pěkné počasí? Asi nejpůsobivější jsou dřevěné terasy. S jejich realizací si hravě poradí většina alespoň trochu zručných kutilů a řemeslníků. Je však dobré vědět, co si připravit, aby vše šlo maximálně hladce.

rektifikační terče

Výběr dřeva

Zvolíte-li dřevěnou konstrukci terasy, je samozřejmě nezbytné se zaměřit na samotný materiál. Pro venkovní terasy jsou vhodné hodně odolné dřeviny, k nimž se řadí například v poslední době mimořádně oblíbený sibiřský modřín, případně skandinávská borovice. Prkna a hranoly z nich, jsou-li dobře ošetřené, vydrží opravdu hodně, nevadí jim ani extrémní podmínky, takže se nemusíte obávat toho, že byste terasu museli už po pár sezonách kompletně předělávat.

Terče a podložky

V sortimentu zboží, jež je určené pro výstavbu venkovních dřevěných teras, najdete i relativně zvláštní pomůcky. První z nich představují rektifikační terče. Napomáhají ke snadnému vyrovnání povrchu, aby vystavěná terasa měla pravidelné tvary a rovnou podlahu. K tomu mohou přispět rovněž granulátové podložky.

Dalším praktickým prvkem jsou distanční podložky. Ty lze využít ke stabilizaci a správnému odsazení jednotlivých prken a hranolů. Dřevo díky nim lépe dýchá, nehromadí se v něm vlhkost, což by dříve či později vedlo k hnilobě. Dá se tedy mluvit o tom, že distanční podložky napomáhají prodloužit životnost venkovní dřevěné terasy. Nezapomeňte ani na speciální nerezové vruty na dřevo, bez nich se zkrátka neobejdete.

Realizace klasické dřevěné terasy vám zabere maximálně několik dní. Stále tedy máte dost času na to, abyste ji měli do letošní hlavní sezony hotovou a mohli se jí pochlubit členům své rodiny, potažmo přátelům, kteří zavítají k vám domů. Když použijete zmíněné pomůcky, jež se dají nakoupit třeba v e-shopu Gardina.cz, a necháte se inspirovat radami zkušených odborníků, půjde vám vše rychle od ruky.