quick step dub podzimní medový
Bydlení

Jak položit vinylovou podlahu, aby se vám práce podařila

Kdo se rozhodl pro rekonstrukci podlahy, čelí volbě té nejvhodnější podlahoviny. Nabízí se řada materiálů. Mezi nejoblíbenější patří v současné době vinylové podlahy. Proč tomu tak a jaký je správný postup při pokládce?

quick step dub podzimní medový

Výhody vinylové podlahy

Dá se říct, že vinylová podlaha v sobě snoubí to nejlepší z přírodních a syntetických materiálů. Nabídka dekorů je více než pestrá, takže dokáže uspokojit i nejnáročnějšího zákazníka. Disponují dlouhou životností a vysokou odolností. Pokud se poškodí, je možné vyměnit jen ten vadný díl. Ideální jsou pro podlahové topení a vinylová podlaha vydrží i tehdy, máte-li doma domácí mazlíčky. Není nutné se obávat, že by ji svými drápky poškodili. A co více, snadná je také jejich údržba.

Jak připravit povrch podlahy na pokládkou vinylu

Vinylovou podlahu bychom měli pokládat nejlépe na dohladka vystěrkovaný betonový podklad. Nehodí se k položení na koberec či dřevěné parkety, odstranit bychom nejprve měli i laminátovou podlahovinu. Vhodné je použít parotěsnou fólii. Před samotnou pokládkou je důležité nechat vinylovou podlahu, například model quick step dub podzimní medový v dané místnosti uskladněnou alespoň po dobu dvou dnů. Díky tomu se totiž přizpůsobí podmínkám, které v pokoji panují.

Samotná pokládka vinylové podlahy

Uvědomme si, že vlhkost podlahy před pokládkou vinylové podlahy nesmí překročit 2 %. Jestliže mají vinylové lamely na spodní straně izolaci, není třeba použít parotěsnou fólii. Klasické lepené dílce se lepí podlahářskými lepidly. Tato práce je o něco náročnější než pokládka zámkové vinylové podlahy, která patří k nejjednodušším. Tu ani nemusíte přenechávat profesionálům, protože ji položit jistě zvládnete sami. Existují ještě samolepicí vinylové podlahy, u nichž je lepší nejprve strhnout krycí papír a dílec pak přitisknout k podkladu.