Jak položit vinylovou podlahu, aby se vám práce podařila

Kdo se rozhodl pro rekonstrukci podlahy, čelí volbě té nejvhodnější podlahoviny. Nabízí se řada materiálů. Mezi nejoblíbenější patří v současné době vinylové podlahy. Proč tomu tak a jaký je správný postup při pokládce?

quick step dub podzimní medový

Výhody vinylové podlahy

Dá se říct, že vinylová podlaha v sobě snoubí to nejlepší z přírodních a syntetických materiálů. Nabídka dekorů je více než pestrá, takže dokáže uspokojit i nejnáročnějšího zákazníka. Disponují dlouhou životností a vysokou odolností. Pokud se poškodí, je možné vyměnit jen ten vadný díl. Ideální jsou pro podlahové topení a vinylová podlaha vydrží i tehdy, máte-li doma domácí mazlíčky. Není nutné se obávat, že by ji svými drápky poškodili. A co více, snadná je také jejich údržba.

Jak připravit povrch podlahy na pokládkou vinylu

Vinylovou podlahu bychom měli pokládat nejlépe na dohladka vystěrkovaný betonový podklad. Nehodí se k položení na koberec či dřevěné parkety, odstranit bychom nejprve měli i laminátovou podlahovinu. Vhodné je použít parotěsnou fólii. Před samotnou pokládkou je důležité nechat vinylovou podlahu, například model quick step dub podzimní medový v dané místnosti uskladněnou alespoň po dobu dvou dnů. Díky tomu se totiž přizpůsobí podmínkám, které v pokoji panují.

Samotná pokládka vinylové podlahy

Uvědomme si, že vlhkost podlahy před pokládkou vinylové podlahy nesmí překročit 2 %. Jestliže mají vinylové lamely na spodní straně izolaci, není třeba použít parotěsnou fólii. Klasické lepené dílce se lepí podlahářskými lepidly. Tato práce je o něco náročnější než pokládka zámkové vinylové podlahy, která patří k nejjednodušším. Tu ani nemusíte přenechávat profesionálům, protože ji položit jistě zvládnete sami. Existují ještě samolepicí vinylové podlahy, u nichž je lepší nejprve strhnout krycí papír a dílec pak přitisknout k podkladu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.