Bydlení

Trápí vás bolesti zad? Možná za to může vaše matrace

matrace-best.cz

Jak se lidově říká: „Jak si ustelete, tak si také lehnete.“ A jak se spí vám? Máte pohodlné lůžko, nebudíte se v noci a ráno se budíte bez bolesti zad a s dobrou náladou? Nebo se vám spí špatně, v noci se neustále převalujete a budíte? Pokud patříte do druhé kategorie, pak vám náš kurz, jak si dopřát kvalitní spánek, pomůže. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat správnou matraci.

Máte problémy? Vyzkoušejte zdravotní matrace

Ačkoliv nikde není přesně definováno, co musí zdravotní matrace splňovat, většinou patří k těm kvalitnějším. Na trhu naleznete matrace s vrstvou paměťové pěny, která se vytvaruje přesně dle vašeho těla. V místě tlaku by se měla matrace prohnout a v nejbližším okolí zachovat původní výšku. Takové vlastnosti dokonale splňují kokos-latexové matrace, polyuretanové matrace ze studených pěn a pěn s proměnnou elasticitou.

Chcete zvýšit životnost vaší matrace? Přečtěte si článek jak ochránit vaši matraci.

Při výběru matrace jsou rozhodujícími faktory vašeho váha a výška, zdravotní stav, také vaše zvyklosti při spaní a v neposlední řadě i vaše finanční možnosti. V některých obchodech mají i speciální přístroj Ergo Check, který vám pomůže s výběrem, pokud si nejste jistí, která matrace je pro vás vhodná.

Druhy matrací

Matrace se rozdělují na molitanové, pružinové, lamelové, latexové a sendvičové. Na jejich vlastnosti se nyní podíváme.

V posledních letech se už od klasických molitanových matrací upouští a produkují se už jen většinou takzvané molitanové sendviče, které kombinují různé typy pěn. Hlavní výhodou molitanových matrací je jejich dobrá cenová dostupnost a nejčastěji je najdete v kategorii levné matrace.

Latexové matrace kombinují syntetický latex s přírodním latexem. Vyznačují se svou optimální měkkostí, dobrou elasticitou a tvarovou stálostí. Musíte ale počítat s vyšší pořizovací cenou.

Další kategorii tvoří pružinové matrace, které se liší různou cenovou hladinou. Vysoce kvalitní pružinové matrace mají výbornou bodovou elasticitou, která je podpořena taštičkovým jádrem a soudkovitými pružinami. Tyto matrace využijete hlavně na pevném roštu, skvěle větrají a tím zabraňují vzniku plísní. Další variantou jsou lamelové matrace, které páteř podporují systémem lamel na pružném jádře.

Tip: Chcete ušetřit? Využijte nabídku matrace 1+1 a můžete ušetřit 50% z celkové ceny! Například matrace Heureka pouze za 2 840 Kč při využití této akce.

Matrace Heureka, zdroj: matrace-best.cz

Poslední skupinu zastupují sendvičové matrace, které se dnes vyrábí v různých kombinacích. Velmi žádané jsou kokosovo-latexové matrace, ve kterých skvěle cirkuluje vzduch, mají lepší vyztužení a vyšší kvalitu než ostatní druhy.

Pozor na nevhodný rošt

Při nákupu matrace dávejte pozor na to, že ne každá se hodí na lamelový rošt! Jen při správné kombinaci těchto prvků si můžete dopřát ničím nerušený spánek po celou noc.

1 komentář

  1. Jsem z Olomouce nevite kde tam maji ten Ergo Check? Hrozne rada bych to zkusila, bolest zad me trapi jiz dlouho a hledam reseni :(((

Komentáře nejsou povoleny.