výkupem nemovitosti
Reality

Jak funguje výkup nemovitostí

výkupem nemovitosti

Výkup nemovitosti je vhodným řešením finančních problémů. Jak probíhá a jaké má celý postup výhody?

Co je výkup nemovitosti

Výkup nemovitosti by se dal stručně charakterizovat jako její okamžitý prodej. Velmi často se vykupuje i tzv. za hotové. V krátkém čase si tak prodávající může převzít peníze za svou nemovitost i ve formě hotovosti. Být to může až 90 % její tržní hodnoty.

Odpadá vám tak zdlouhavé shánění kupců, neboť svou nemovitost prodáte přímo společnosti, která nemovitosti vykupuje. Ta k tomu využívá vlastní kapitál, nejedná se tedy o žádného zprostředkovatele.

Pro koho je výkup nemovitosti vhodný

Realizovat je možné výkup domu, bytu, pozemku i jakékoli jiné nemovitosti. Vykoupit je možné i spoluvlastnické podíly, přestože nutné je vzít v úvahu, že je tento úkon složitější. Využít takovou možnost je výhodné zejména v situaci, kdy na prodej spěcháte.

Typicky si nemohou dovolit čekat klienti, kteří se ocitají ve finanční tísni a hrozí jim například již i exekuce. Rovněž může majitele nemovitosti postihnout situace, kdy již nezvládá dále splácet řádně hypotéku.

V případě exekuce, hrozící dražby či zástav váznoucích na nemovitosti můžete s pomocí odkupu z prodeje vytěžit vyšší sumu. Rychlým uhrazením dluhů zabráníte zároveň tomu, aby se vám dále zvyšovaly náklady.

Zároveň díky výkupu budete mít pohromadě vyšší sumu peněz, ze které uhradíte své závazky najednou. Což je výhodné, pokud víte, že není ve vašich silách disciplinovaně splácet, ať již původní závazek či jinou půjčku.

výkup domu

Prostředky získané výkupem nemovitosti však nemusíte používat jen na uhrazení dluhu. Můžete použít na cokoli. Lze s nimi dokonce i uhradit nemovitost jinou. Vhodné je toto řešení i pro podnikatele, kteří spěchají, protože potřebují hotovost například na důležitý obchodní kontrakt nebo pro majitele neužívaných nemovitostí.

Abyste však z odkupu nemovitosti získali maximum, je nutné spolupracovat se spolehlivým a prověřeným partnerem. Zároveň vám u takovéto instituce bude zprostředkován veškerý právní servis včetně nezbytných smluv.

Šíře poskytovaných služeb je velmi dobrým vodítkem, že jste narazili na seriózní společnost s patřičným zázemím, nikoli na realitní spekulanty.

Jak výkup nemovitosti probíhá

Okamžitému výkupu nemovitosti předchází jen několik málo nezbytných úkonů. První je specifikace nemovitosti, kterou může klient zprostředkovat telefonicky.

V rámci katastru nemovitostí se z listu vlastnictví vyhodnotí její právní stav. Následně je nutná osobní schůzka, kde je zapotřebí dohodnout detaily k osobní prohlídce, aby bylo možné vyhodnotit stav nemovitosti i po technické stránce.

Poté je klientovi navržena kupní cena. Jestliže s ní souhlasí, dojde ke zpracování kupní smlouvy. Tu dostává klient rovněž ke schválení. Jakmile je kupní smlouva podepsána, mohou být příslušné podklady doručeny na katastr a vyplacena kupní cena.