prostěradla
Dekorace a bytový textil

Ložnice, místo kde trávíme až třetinu života

Mnoho lidí se stále neuvědomuje, že škola a práce není jediný žrout našeho času. Průměrný člověk spí okolo 7 hodin denně a to je skoro třetina celého dne. Proto nezapomínejte na ložnici, respektive postel. Stejně jako matrace má i ložní prádlo vliv na to, jak kvalitně spíme. Bylo prokázáno, že pokud člověk spí na kvalitním prostěradle, spí se mu daleko lépe, než kdyby ho materiál kousal a svrběl. Při výběru správného prostěradla se vám však rozprostře obrovská nabídka, která nezná konce. Jak si z ní vybrat takové, které pohladí nejen na těle, ale především také na duši?

prostěradla

Jelikož prostěradlo stejně jako ložní povlečení přichází do přímého styku s kůží. Je proto nadmíru důležité, aby bylo příjemné na dotek. Při výběru prostěradla proto klaďte důraz hlavně na materiál, z něhož je vyrobeno. 

Plátěná prostěradla pro milovníky klasiky

Mezi stále velmi oblíbené druhy materiálů, z nichž se prostěradla vyrábí, patří stoprocentní bavlna. Prostěradla jsou plátěná a na dotek opravdu velice příjemná. Dnes jsou k dostání v mnoha různých provedeních, nemusíte si je pořizovat v nutně sněhově bílém odstínu. 

Obecně lze říct, že přírodní bavlna je tím nejčastějším materiálem, ze kterého se prostěradla vyrábí. To potěší jistě ekology, kteří nemají rádi umělé materiály či výrobky pocházející z neobnovitelných zdrojů. Výhodou stoprocentní bavlny je především to, jak příjemná je na pokožce a jak je prodyšná. To oceníte především během horké letní noci, kdy teploty dosahují rekordních hodnot. 

Froté prostěradla jsou také ze stoprocentní bavlny

Jak již bylo zmíněno, prostěradlo se vybírá hlavně na základě materiálu – ten zkrátka hraje při výběru tu největší roli. Možná si nyní říkáte, že nic lepšího než plátěná prostěradla na trhu nenajdete. Vždyť právě ona jsou vyrobená ze stoprocentní bavlny. Ale pravdou je, že i takzvaná froté prostěradla pochází z tohoto materiálu. 

V tomto případě mluvíme o takzvané smyčkové tkanině, což je trojrozměrná textilie. Je pro ni typická hlavně měkkost a nadýchanost.