záclony
Dekorace a bytový textil

Tipy na svěží jarní dekorace, které rozzáří každé bydlení

záclony

Pohyb na veřejnosti sice vláda omezila a měli bychom počítat s tím, že restrikce nějakou dobu potrvají, přesto si můžeme užívat propuknuvší jaro plnými doušky i mezi čtyřmi stěnami našich domovů. Pokud jste doposud trávili většinu času u televizní obrazovky, mobilizujte se a začněte zdobit. Vhodně zvolené jarní dekorace vašemu obydlí jedině prospějí a přizvou do něj příjemnou atmosféru, která vám zaručeně zvedne náladu. Inspirujte se následujícími tipy!

Žlutou proti únavě

Barvou jara je žlutá. Interiér dokonale rozzáří, je veselá, energická, podporuje kreativitu, a navíc se hodí téměř všude. Zda ji přizvete v podobě žlutého lustru, stojací lampy, polštářků, nebo si pořídíte žluté závěsy či ubrus, je na vás. Bytové dekorace rozhodně doplňte žlutými tulipány ve váze nebo v květináči.

Tapety s květinovými motivy

Jaro je pro mnohé synonymem pro novou výmalbu, která do domácnosti vnáší svěžest. Ale existuje i mnohem jednodušší způsob, jak se zbavit nevzhledných flíčků a nečistot a proměnit zdi k nepoznání. Oblečte holou stěnu do stylové tapety – samozřejmě s typickým jarním motivem – květinami. A že je lepení časově náročné? V případě vliesových tapet budete mít hotovo raz dva.

tapety

Zamilujte se do pastelových barev

K jaru nepatří jen žlutá, ale i ostatní základní pastelové barvy. Zbavte se tmavých doplňků, které ve vás zbytečně evokují vzpomínky na zimu a udělejte místo pro dekorace ve veselejších velikonočních tónech. Pudrová růžová, nebesky modrá, peprmintově zelená vašemu bydlení jedině prospějí.

Umocněte efekt líbeznou vůní

Nezapomeňte, že jaro není jen o barvách. Na naše smysly útočí také vůně kvetoucí louky, kterou si můžeme dopřát v různých podobách i doma. Stačí si zapálit vonnou svíčku (třeba s vůní třešňových květů) nebo aromalampu s citrusovým olejem. A když k tomu vyperete záclony a ostatní bytové textilie v prášku s jarní esencí, výsledek bude perfektní.

aromalampa