Bydlení Dům a stavba Reality

Rozšířený katastr nemovitostí – o aplikaci GeoPas.cz

Katastr nemovitostí zná pravděpodobně úplně každý, kdo potřeboval zjistit informace o parcele nebo nemovitosti, avšak nová moderní aplikace GeoPas přichází s rozšířenou verzí a nabízí tak pohled nejen do základních údajů, ale také zajímavých statistik, žebříčků a dalších údajů z katastrálních map či území.

Datové sady funkcí

Na webu GeoPas najdete několik praktických záložek, pod nimiž je řada zajímavých údajů. Na úvodní stránce je k dispozici katastrální mapa, díky níž se lze podívat na území České republiky očima dat. GeoPas pracuje se základními datovými vrstvami, jako jsou územní celky, životní prostředí, obyvatelstvo, nemovitosti, sídla firem, občanská vybavenost, ale též zemědělství, geologie a vodstvo. Pro koho je GeoPas určený? Prakticky pro kohokoliv. Ať už jste občan, který hledá informace o místě, kde žije či kam se chce přestěhovat. Stejně tak informace o nemovitostech a okolí zde najdou realitní makléři či prodejci a kupci nemovitostí. Na své si přijdou investoři, kteří mohou na základě dat odhalovat příležitosti a rizika při investicích po celé České republice. Nahlížení do KN ocení i odhadci, úředníci pracující s množstvím dat a stavitelé hledající geologické informace a parcely.

Hledání dat o parcelách

Pro získání údajů o parcele stačí zadat název katastru a číslo parcely. V detailu, jako je například tento https://geopas.cz/parcely/1897328805, pak získáte všechna aktualizovaná data. V základním popisu jsou údaje o katastrálním území, plocha parcely i způsob vedení v katastru. Nechybí samozřejmě objekty dostupné občanské vybavenosti a vodní tok či vodní plocha. Web umožňuje zobrazit detail ve velké mapě. V rámci geologie můžete získat informace rovněž o geologických vrstvách, tedy horninách, radonu nebo půdě. GeoPas vám umožní snadné hledání a získání potřebných podkladů pro další práci na poli komerčním i soukromém.