Rekonstrukce

3 tipy, jak si vybrat malíře pokojů

shutterstock.com
shutterstock.com

Malování pokojů v bytě byste měli provádět alespoň jednou za 2 roky. Po této době barvy na stěnách ztrácejí svoji svěžest, usazují se na nich nečistoty, mastnoty a prach. Pokud chcete malovat více místností naráz, je vždy lepší si pozvat profesionály. Udělají totiž práci rychle a vy se nemusíte zbytečně namáhat a ztrácet drahocenný čas. Při výběru malířské firmy je ale dobré se držet několika zásad.

1. Pozvěte si lokální firmu

Pokud například hledáte odborníky na malířské práce v Plzni, není příliš praktické si zvát firmu, která sídlí v Praze. Do celkové ceny za práce si totiž firmy zpravidla účtují i dopravu. V případě, že si pozvete někoho, kdo má sídlo 100 kilometrů daleko, bude vás doprava stát poměrně značné finanční prostředky a malování bytu se pak nemusí vyplatit.

2. Zjistěte si o firmě co nejvíce informací

Malíř pokojů v Plzni se dá sehnat poměrně snadno, funguje tu celá řada firem. Jak ale poznat, která je ta správná a které se naopak vyhnout? Ideální je, pokud už máte nějaké předchozí zkušenosti, případně vám někoho doporučí známí či kolegové z práce. Pokud vám nikdo v okolí neporadí, je dobré si o firmách zjistit co nejvíce informací.

V dnešní době není problémem se dozvědět detaily o malířích z internetu. Kvalitní firmy mají svůj vlastní web, kde naleznete případně i různé reference od zákazníků, kteří s nimi již v minulosti spolupracovali.

3. Žádejte cenovou kalkulaci předem

Z vlastní zkušenosti vím, že mi malíři ještě před započetím prací vypočítají alespoň přibližnou cenu, kterou za malování bytu zaplatím. Mám tak větší přehled. V případě, že by mi odhad ceny nesdělili, musel bych se strachovat, na kolik mě práce vyjde. Častou chybou je, že se lidé bojí zeptat. Při placení jsou doslova zděšeni tím, že jim firma vypočte horentní sumu.

Cena samozřejmě nikdy nemůže být finální. Může se objevit nějaký problém, například s padající omítkou, špatným podkladem, případně je nutné sádrovat apod. O každém kroku by vám však měla firmy informovat.