Zahrada

Květináče – často opomíjené, přesto důležité

ifantazie.cz
ifantazie.cz

Květináče, stejně jako třeba vázy, na první pohled představují zanedbatelný bytový doplněk. Tak tomu ale ve skutečnosti vůbec není, ba právě naopak. Pojďme se tedy na tuto oblast alespoň v krátkosti zaměřit a povědět si o ní více.

Někdo by možná řekl: „Květináče, a co?“. Jenže takhle jednoduché to doopravdy ani zdaleka není. Rostlina totiž může být sebekrásnější, pokud ji ale budete mít v nějakém „škopku“, celkový vzhled bude značně devalvován. Výběru květináčů proto věnujete náležitou pozornost! Ve Váš prospěch ovšem hovoří fakt, že si v současně době můžete pořídit květináče mnoha tradičních i netradičních tvarů, barev a také z mnoha různých materiálů.

Pestrý sortiment květináčů – tvary, barvy, materiály

Co se týče tvarů jednotlivých květináčů, existují jednoduché i značně nezvyklé varianty. Každopádně Vaše volba může padnout na hranaté, kuželovité, kulaté nebo oválné typy, které samozřejmě lze pořídit v nejrůznějších velikostech. Každý interiér je jiný a do každého se také bude hodit jiný tvar, ale to už je vyloženě na vašem rozhodnutí.

Prostor pro Vaše estetické cítění se nicméně otevírá i v oblasti barevného provedení. Pokud je Váš interiér barevně chudší, měly by tomu odpovídat i květináče, jestliže si ale potrpíte na pestré barvy, i v tomto případě se to musí odrazit na nových bytových doplňcích. Na druhou stranu je ale mnohdy vizuálně zajímavý barevný kontrast, který rozhodně nemusí býti na škodu, ba právě naopak.

Květináče Quadro, zdroj: ifantazie.cz
Květináče Quadro, zdroj: ifantazie.cz

V neposlední řadě se zastavme u materiálů, protože i zde máte na výběr z více kategorií. Ať už se jedná o porcelánové, kovové, nerezové a keramické květináče nebo o produkty z kameniny, každý Vás jistojistě něčím upoutá. Záleží také samozřejmě na tom, kde bude ten který květináč stát, tedy zda to bude v interiéru, na terase či balkoně nebo na zahradě.

Co byste ještě měli vědět o květináčích

Pravdou je, že některé květináče mohou stát nemalé finanční částky. Většina je ovšem cenově dostupná, takže můžete získat krásné provedení a vysokou kvalitu za rozumné peníze. Vaše peněženka tedy být bita nemusí. I v oblasti květináčů pochopitelně existují známé a prověřené značky, které jsou zárukou prvotřídní jakosti. Za všechny tedy jmenujme alespoň ASA Selection, Blomus, Broste, Decostar nebo Serax.

Květináč CORT, zdroj: ifantazie.cz
Květináč CORT, zdroj: ifantazie.cz

Na závěr se ještě krátce zaměřme na doplňky ke květináčům, které by se Vám také mohly doma, v kanceláři nebo jinde hodit. Lze si totiž pořídit rovněž misky pod květináče, obaly na květiny nebo držáky na květináče. Vidíte tedy sami, že i v této sféře existuje velký prostor pro experimentování. Záleží tedy pouze na Vás a na tom, jak přistupujete ke vzhledu svého interiéru či exteriéru!

1 komentář

  1. krásné jsou, jenže bývají taky dost drahé, já osobně mám staré květináče, které jsem ozdobila barevnou látku a také to vypadá super :-)

Komentáře nejsou povoleny.