pasivní domy u Prahy
Reality

Nové pasivní domy u Zlonína – synonymum komfortu, zdraví a moderního stylu

Chytrý, ekonomický, ekologický, zdraví prospěšný. Všechna tato kritéria by měl splňovat dům s přívlastkem pasivní. Jedná se o moderní koncept bydlení vhodný hlavně pro rodiny, které chtějí svým dětem dopřát to nejlepší prostředí k růstu, a k tomu ještě ušetřit za energie (až o 90 % proti běžným domům) a dopřát si ten nejvyšší komfort bydlení. Ač se vám to může zdát jako vybájená pohádka, pasivní domy Praha mají skutečně něco, co vám běžný dům nenabídne, což je taky důvodem, proč se jejich výstavba v České republice rychle rozmáhá a čím dál více rodin se obrací k tomuto dlouhodobě výhodnému způsobu žití. Představme si například nejnovější projekt Zelený Zlonín realizující výstavbu těchto domů v obci 7 km severozápadně od Prahy.

pasivní domy u PrahyPasivní domy Praha

Bydlení v hlavním městě nebo poblíž něj je sice lákavé z hlediska dostupnosti veškerých institucí a kultury, ne každý z nás si ho ale může dovolit. Drahé nájmy, drahé energie, čím větší byt, tím vyšší výdaje za obojí. Proč tedy rovnou neinvestovat do vlastního? Ze Zlonína to do centra dění máte jen 15 minut autobusem a půl hodiny vlakem. Koupí pasivního domu navíc z dlouhodobého hlediska ušetříte, provozní náklady se pohybují pouze mezi 6-10.000,- ročně.

Jak je to možné?

Každý dům má totiž vlastní hybridní fotovoltaickou elektrárnu, která má výhodu uchovávání vyrobené a nespotřebované elektrické energie z fotovoltaických panelů, nespotřebovaná energie z těchto panelů je pak ukládána do akumulátorů a následně využita místo energie z distribuční sítě. Zkráceně to znamená šetření elektřinou a logicky pak výdajů za ní.

Kromě hybridní fotovoltaické elektrárny jsou domy vybaveny rekuperační jednotkou, která má za úkol řídit větrání, teploty a chlazení v domě, což znamená, že vám uvnitř domu nikdy nebude příliš teplo, nebo zima a nehrozí teplotní rozdíly v různých místnostech. Všechny moderní technologie domu můžete navíc synchronně řídit pomocí inteligentního ovládání.

Jen pozitivní vlastnosti

Pokud čekáte nějaký háček v závěru článku, zřejmě se ho nedočkáte. Vícenáklady na stavbu se pohybují mezi pouhými 5-15 %, které se vám brzy několikanásobně vrátí v podobě šetření za výše popsané energetické výdaje. Všechny pasivní domy u Prahy projektu Zelený Zlonín jsou novostavby a díky přehlednému a velice informativnímu webu dobře víte, do čeho jdete. Za pomoci vizualizací, vizualizačních videí a fotografií ze vzorového domu si uděláte jasnou představu, jaký koncept a podobu bude mít vaše budoucí bydlení a můžete si i zarezervovat vzorovou prohlídku. Pokud vás koncept zaujal, informujte se brzy. Velká část Zlonínských novostaveb už je v rezervaci!