Zateplování budov
Rekonstrukce

Strojní omítání

Šetřit se má na pravém místě, a vy jste ho právě našli – fasáda vašeho domu. Díky zateplení můžete uspořit vaše finance na vytápění a zároveň ještě přispějete ke zlepšení kvality ovzduší ve svém okolí. Dobře tepelně izolovaný dům se nepřehřívá a ani v létě, které bývá v poslední době opravdu horké, nepotřebuje mít chlazení. Nízké tepelné ztráty zatepleného domu pomohou odsunout zahájení topné sezóny na pozdější dobu a dříve ji ukončit. Zateplovací systémy s pěnovým polystyrenem jsou recyklovatelné a chrání tak životní prostředí.

Výhody zateplovacích systémů

Pokud se rozhodnete pro zateplení fasády domu, podílí se následně zateplovací systémy na odstranění kondenzace vodních par na stěnách místností. Tím se samozřejmě také sníží, nebo dokonce zcela vyloučí riziko vzniku plísní na stěnách. Zateplování budov České Budějovice nabízí vysokou kvalitu práce a bohaté zkušenosti, které sbírají již od roku 1990.

Venkovní a vnitřní omítky pro každou příležitost

Dům bez omítky je jako člověk bez oblečení. Dobrá omítka musí umět odolat změnám teplot a povětrnostním vlivům. Pro finální úpravu zateplovacích systémů existují omítky v pastové formě, v níž jsou pojivem akryláty nebo silikony. Omítky České Budějovice prováděné strojním způsobem nabízejí celou škálu omítkářských profilů – rohové, dilatační, ukončovací. Strojní omítky jsou velmi kvalitním a spolehlivým řešením při výstavbě nových domů, ale i při rekonstrukci těch starých.

Silikonová omítka

Ke špičce mezi šlechtěnými omítkami v současné době patří silikonové omítky, které jsou tenkovrstvé. Díky svým vlastnostem, mezi kterými jsou pružnost, odolnost proti oděru, paropropustnost, vodoodpudivost, jsou velmi oblíbené. Mimoto odolávají nejrůznějším povětrnostnostím vlivů a UV záření a zároveň si zachovávají barevnou stálost po dlouhou dobu. Mají menší sklon k ulpívání prachu a k zašpinění. V případě potřeby může být silikonová omítka čištěna vodou pomocí nízkotlakého zařízení.