Bydlení

Jaké dekorace zvolit do vašeho obývacího pokoje?

zdroj: lepime.cz

Dekorace jsou klíčovým prvkem každého pokoje. Dokáží rozjasnit a zútulnit nejen obývací pokoje. Víte, jak správně vybrat takové dekorace, které budou ladit s okolím? V dnešním článku se zaměříme na obývací pokoje.

Pozor na barvy

Dominantou každého obývacího pokoje je zpravidla sedací souprava. Ta by rozhodně měla s dekoracemi ladit. A to především barevně – pokud máte sedačky výraznějších barev, zvolte dekoraci buď ve stejné barvě (a pokud možno i ve stejném odstínu) nebo v neutrální černé.

Příliš barev vašemu obývacímu pokoji neprospěje. Pokud však máte jednobarevnou sedačku nějaké tlumenější barvy – světle hnědou, béžovou, bílou apod. – nebojte se pokoj rozzářit výraznější dekorací. V poslední době mezi moderní dekorace patří třeba samolepky na zeď nebo zarámované obrazy.

Ke kožené sedačce raději decentněji

Vlastníte-li koženou sedací soupravu, vybírejte pečlivě také motiv. Kožené sedačky jsou samy o sobě velice elegantní a v kombinaci s rozvernými obrázky by nemusely působit dobře. Kačera Donalda tedy věnujte raději dětem do pokojíčku a sami si vyberte něco decentnějšího. Dekorace by měla sedačku dokonale doplňovat a ne s ní soutěžit o pozornost.

zdroj: lepime.cz

Originální řešení pro rohové sedačky

Zajímavým řešením mohou být také dekorace, které umístíte na dvě stěny – do rohu. Společně s rohovou sedací soupravou tak mohou vytvořit originální koutek, který bude přímo vybízet k posezení a relaxu.

Sedačka a vhodně vybraná dekorace udělají z vašeho obývacího pokoje místo, které si oblíbíte vy i vaše návštěvy. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte v komentářích o vaše tipy za zajímavé dekorace do bytu.