Bydlení Rekonstrukce Zahrada

Proč a jak využít dřevěné palubky v interiéru

Chystáte se stavět dům nebo zkrátka jen přemýšlíte nad tím, jak vaší stávající nemovitosti vdechnout nový život? Pokud chcete vaší rodině i domovu dopřát to nejlepší, čtěte dále. Máme pro vás několik důvodů, které vás přesvědčí, že dřevěné palubky uspokojí všechny vaše náročné požadavky na funkčnost i vizuální potřebu. A to nejen na podlaze.

Perfektní na funkčnost, krásné na oko

Žádný jiný stavební materiál nedokáže vnést do domu tak intenzivní pocit bezpečí, pohody a sounáležitosti s přírodou tolik, jako právě dřevo. Nejen že krásně vypadá a evokuje v nás pocit neustálého přísunu pozitivní energie, má také perfektní funkčnost. Spolehlivě dokáže odhlučnit místnost a zajistit tepelnou izolaci v prostoru. Manipulace s ním je celkem nenáročná, stejně tak jako jeho údržba. Službu nám přitom prokazuje i dlouhá léta.

Obzvláště pokud se rozhodnete investovat do vysoce kvalitní dřeviny, která vám spolehlivě vydrží v celé své kráse i funkčnosti. Kvalitní výběr palubek ze smrku, borovice nebo třeba sibiřského modřínu či sibiřského cedru nabízí například přední dodavatel DS Forest Trade na stránkách Kupdřevo.

Skvělé do exteriéru i interiéru

Dřevěné palubky mají díky svým jedinečným vlastnostem širokou škálu využití. Uplatnění nachází nejčastěji u rekreačních nemovitostí, teras i altánů. Odolný sibiřský modřín také u bazénů nebo saun. Použít dřevěné palubky do exteriéru nebo třeba na podlahu vnitřních prostor je běžná praxe, která je staletími osvědčená. Napadlo vás ale někdy přenést tento zvyk oblíbený už u našich prarodičů také do interiéru vašeho vyšperkovaného domu?

Obzvláště v posledních letech, kdy roste potřeba propojení s přírodou, se dřevo na stěnách stalo velkým trendem. Dřevěné obložení je nejen velice praktické, ale navíc působí pozitivním dojmem, umocňuje pocit sounáležitosti a dokonce luxusu, a to i v domácnostech postavěných podle posledních bytových trendů. Zdaleka už se nemusíte omezovat na pouhé obložení nevzhledných zdí, zakrytí kabelů nebo místa, která netěsní. Dřevo s kvalitní elegantní strukturou, promění každou místnost v harmonickou oázu.

Obstojí v obývacím pokoji i koupelně

Dřevem překvapíte v klasickém i vysoce moderním interiéru. Nebojte se pozvat dřevěné palubky na podlahy i stěny do vašeho obývacího pokoje, ložnice, pracovny i dětského pokojíčku. Pevný a extrémně odolný sibiřský modřín s přehledem ustojí náročné podmínky, dokonce i v koupelně, kde bude díky vysokému obsahu pryskyřice spolehlivě odolávat vodě, plísním, houbám i trouchnivění. Dřevěné obklady volte do místnosti vždy tak, abyste respektovali celkový styl, který chcete v prostoru zachovat, i efekt, kterého chcete dosáhnout. Obecně platí, že dřevo ještě více ožívá v přítomnosti dalších přírodních materiálů a zelených rostlin. Co se barevného schéma týká, i zde je prostor pro fantazii neomezený. Dřevěné stěny si budou skvěle rozumět se všemi neutrálními i pastelovými odstíny.

Palubky se snadno kombinují

Díky své přirozenosti se dřevo navíc kombinuje úplně samo. Zároveň platí, že čím většího kontrastu materiálů se vám při dekoraci podaří docílit, tím lépe. Dřevěné stěny vypadají skvěle v kombinaci s velkými i malými plochami z betonu, kamene, kovu, kůže nebo třeba ratanu a dalších materiálů, které se běžně vyskytují v přírodě. Pozvednou váš dekor o úroveň výše. A bát se nemusíte ani kombinace s jiným typem dřeviny. V interiéru dřevu nejvíce sluší strukturované textilie, jako jsou například měkké koberečky, vícedílné závěsy či huňaté polštáře. V moderním domě zazáří ve společnosti kožených sedacích souprav, designových kovových lustrů či skleněných lamp nebo třeba velkých abstraktních obrazů.