Financování

Jaké jsou možnosti financování rekonstrukce bytového jádra?

shutterstock.com
shutterstock.com

Rekonstrukce bytového jádra je v dnešní době velice aktuální pro mnoho lidí, kteří bydlí v bytech z minulého století. Tato varianta představuje možnost upravit si vzhled vašeho bytu tak, aby vyhovoval standardům současného způsobu života. Pokud nemáte peníze našetřené, jaké jsou vaše další možnosti financování?

Nejedná se totiž o věc, na kterou by vám stačilo pár tisícovek ani pár desítek. Většina rekonstrukcí se bude pohybovat nad sto tisíci korunami. Rekonstrukce bytového jádra je sice praktická, ale také nákladná záležitost. Mnoho z nás se tak může potkat s otázkou, kde sehnat na tuto rekonstrukci finance.

Financování rekonstrukce bytového jádra

Nejjednodušší možností financování rekonstrukce bydlení je samozřejmě z vlastních naspořených zdrojů nebo půjčky v rámci rodiny. Rekonstrukce menšího bytového jádra se pohybuje okolo 100 000 Kč. Málokdo má ovšem takový obnos naspořený a okamžitě připravený k dispozici. Čím větší byt, tím se tato částka také zvyšuje. Možností, jak takový obnos peněz zajistit je hned několik.

Úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření je přesně pro tyto účely stvořené. Stavební spoření mnozí z nás zakládají, aby mohli minimálně po dobu šesti let spořit a navyšovat své úspory. Tyto úspory pak lze využít přesně pro takové potřeby, jako je například rekonstrukce bytového jádra. Ostatně to je jejich pravý účel. Musíte ale čekat celých šest let? Nemusíte! Požádejte si o úvěr ze stavebního spoření.

K tomu, abyste mohli rekonstrukci jádra financovat ze stavebního spoření, musíte splňovat určité podmínky. Musíte nejprve projít dvouletou fází spoření. Pro přidělení úvěru pak musíte splnit i další podmínky, které si každá spořitelna stanovuje individuálně. Závisí především na procentu naspořených financí v poměru k cílové částce. Půjčit si takto můžete až 750 000 Kč, můžete tak rekonstrukci jádra spojit s přestavbou celého bytu.

Úrok u úvěru ze stavebního spoření se nyní pohybuje kolem 4% p.a.

Když nemáte naspořeno, musíte si půjčit

Klasické půjčky jsou jediným řešením pro ty, kteří chtějí rekonstrukci bytového jádra, ale nemají pro ní naspořený dostatečný finanční obnos ani založené stavební spoření. Pro hypotéku je částka na rekonstrukci jádra příliš malá a banky vám ji neposkytnou.

Pro bankovní půjčku vás bude čekat mnoho papírování a dokazování. Banky po vás budou vyžadovat splnění náročných podmínek a především budou chtít vidět dostatečný finanční příjem. Počítejte s úrokem přes 10% p.a.

Další možností jsou potom půjčky od značkových nebankovních společností. Tyto společnosti na poskytnutí půjček nekladou tak vysoké nároky. A právě tyto půjčky se v poslední době stávají stále více populární.

Společností, která poskytuje tyto nebankovní půjčky, je například Home Credit. Tato firma nabízí zákazníkům hotovostní půjčku až do výše 150 000 Kč. Možnou alternativou je i částečné financování přestavby pomocí využití nákupu koupelnového vybavení na splátky.

2 komentář

  1. My teď zrovna řešíme výměnu parket za plovoucí podlahu. Naštěstí jsme narazili na solidní firmu, která má dobré reference a skvělé ceny. Ale i tak je to boj.

Komentáře nejsou povoleny.