Podlaha je velmi intenzivně využívanou částí každého domu nebo bytu. A proto by měla být věnována důkladná pozornost jejímu výběru. Nechcete-li při něm šlápnout vedle, vyberte si jeden z několika druhů plovoucí podlahy, která je cenově dostupná a velmi snadná na montáž i následnou údržbu.
Plovoucí podlahy se těší velké oblibě. Instalují se do novostaveb, ale i starších domů a bytů, ve kterých chtějí majitelé dosáhnout svěžího a moderního vzhledu. Odkud vzešlo označení plovoucí podlaha? Souvisí to s principem, v jakém je řešena celková pokládka. Cela podlaha totiž jakoby plave na podkladovém základě. Nikde se nic nevrtá či nepřilepuje k zemi. Jaké jsou tedy základní druhy?
- laminátová
- dřevěná
- dýhovaná
- korková
- linoleová
- bambusová
Základem jsou lamely, drážky a zámky
Už bylo napsáno výše, že plovoucí podlahy jsou oblíbené mimo jiného i pro snadnou pokládku, kterou si zvládnete udělat sami. Při ní poznáte, z čeho se taková plovoucí podlaha skládá. Jsou to lamely a spoje, díky nimž lamely drží u sebe. Dané spoje mohou být dvojího typu – drážky nebo zámky. V případě drážek se používá speciální lepidlo do spojů, naopak zámky se pouze mechanicky zacvakávají do sebe.
Výhody a nevýhody plovoucí podlahy
Pokud byste hledali přednosti a nedostatky plovoucí podlahy, byli byste asi překvapeni tím, že pozitiva značně převyšují negativa. Oba aspekty však souvisí vždy s konkrétním druhem, a tak je možné obecně označit za výhody plovoucích podlah už zmiňovanou snadnost pokládky, příjemný vzhled, příznivé cenové relace a údržbu. K negativům pak patří především náchylnost podlahy na vlhkost nebo na mechanické poškození.
Tak s tím nelze než souhlasit!
My jsme se nedavno rozhodli vsechny koberce vymenit za plovoucku. Tu manzel pokladal sam, ale betonovy zaklad pod ni nam delal odbornik. Sice mi ho doporucila kamaradka,ale ja spokojena rozhodne nebyla. Podlahu udelal krivou, takze se nam plovoucka v jednom miste prohiba a houpe. Nevime, co s tim. Nemate nekdo nejaky tip?