Reality

Hledáte levné bydlení v Plzni?

shutterstock.com
shutterstock.com

Stále více lidí směřuje do Plzně za prací. Západočeská metropole totiž nabízí i díky přítomnosti velkých podniků na Borských polích poměrně dost pracovních pozic. Nejčastěji jde o dělnické profese a zaměstnání, ke kterým není třeba žádná velká kvalifikace. Pokud i vy plánujete přijet do Plzně za prací, nabízíme vám tip, které sehnat levné bydlení.

Možností levného ubytování Plzeň nabízí celkem dost. Přímo ve městě se najde několik ubytoven. Jsou však poměrně drahé a často také plně obsazené, a to prakticky po celý rok. Nemusíte ale zoufat, stačí vyjet pár kilometrů z centra města a rázem se vám naskytne možnost zajistit si levné a přitom komfortní ubytování.

Stačí zajet pár kilometrů z centra a najdete ubytování za 130 Kč

Příkladem levné ubytovny v Plzni a okolí je Ubytovna Dýšina, která se nachází ve stejnojmenné obci. Dýšina je asi 6 kilometrů od centra Plzně. To pro vás jako dojíždějící za prací nebude žádný problém, ani když nevlastníte automobil. Do obce totiž jezdí autobusová linka Městské hromadné dopravy, do města se tak odtud dostanete během 10 – 15 minut. Nedaleko ubytovny je také vlaková stanice.

Levné ubytování Plzeň – Dýšina je ideální pro lidi, kteří do města přijíždějí za prací a nechtějí platit drahý nájem za byt, případně zde plánují zůstat pouze několik dní či týdnů. Ubytovna patří k vůbec nejlevnějším v širém okolí, nebylo by divu, kdyby byla opravdu nejlevnější ze všech. Ceny za 1 den pobytu totiž začínají už na pouhých 130 Kč/den, maximální částka pak nepřesahuje 200 Kč.

Ubytovna v Dýšině je udržovaná a poklidná

Ač jde o levné ubytování v ubytovně, určitě se nemusíte bát o to, že byste spali v nějakém nepořádku a v sousedství prapodivných lidí. Objekt si zakládá na čistotě a pořádku. Denně se provádí úklid společných prostor, zvenčí je pak ubytovna monitorována tak, aby se do ní nemohli dostat žádné cizí osoby. Pokoje jsou 2 – 3 lůžkové a vybavené veškerým základním nábytkem. Nechybí na nich ani vlastní chladnička či umyvadlo. Sociální zařízení jsou vždy společná pro celé patro.

Levnější bydlení v Plzni seženete jen těžko. Ani v ubytovnách v centru města, kde navíc není tak dobré zázemí jako v Dýšině.