Zahrada je místem, které je možné různě formovat. Ať už se člověk rozhodne, že si svůj zelený plácek přetvoří na dětské hřiště, či ovocný sad, obvykle si nechá prostor i pro venkovní posezení.
Jeho realizace nemusí být vůbec náročná, a to ani finančně. Nemělo by se však šetřit za každou cenu, zvláště pak ne na střeše.
Levná řešení nebývají dobrá
Zastřešení terasy, pokud se má na ní nacházet venkovní posezení, je nezbytné. V opačném případě se člověk musí smířit s tím, že mu budou často ničit příjemné chvilky otravné sluneční paprsky či studený déšť.
Není zrovna dvakrát moudré se v tomto případě zaměřovat hlavně na cenu. Samozřejmě, že příliš drahá řešení je vhodné šmahem zamítnout, avšak ani ta vyloženě levná by vůbec neměla připadat do úvahy. Ne vždy se tak ovšem děje.
Nápady typu natažená nepromokavá plachta zní sice po finanční stránce dobře, nicméně v reálném světě takové věci dlouho nefungují. Takto použitá plachta se dříve či později potrhá či ji odnese vítr.
Kdo chce mít na terase střechu, za kterou se nebude muset stydět a zároveň něco vydrží, ten by měl sáhnout po pergole.
Dřevěné jsou stále dobré
Pergoly se dnes vyrábí z více materiálů, nicméně dřevo je stále velice populární. Na rozdíl od plastu či hliníku působí konstrukce z přírodního materiálu přirozeně víceméně všude. Je tedy jedno, jestli člověk preferuje moderní design či rustikální klasiku, dřevěná zahradní pergola dokáže zapadnout do každého prostředí.
V současné době se vyrábějí hlavně prefabrikáty, a to i přímo na míru. Nejenže s nimi není tolik práce, ale jsou také o fous levnější. Navíc se takovéto modely dají i poměrně dobře upravovat. Na pergoly je možné běžně připevnit třeba vhodné zástěny, jež se hodí stejně dobře například i ke dřevěnému plotu.
Díky těmto zástěnám je možné omezit proudění vzduchu a tím si trochu zlepšit klima uvnitř pergoly. Navíc člověk jako bonus získá trochu soukromí.