Zahrada

Dětské hřiště můžete ratolestem postavit na vlastní zahradě

Už vás nebaví pozorovat své znuděné ratolesti, kterým se nechce chodit ven a nejraději by veškerý čas trávili u televize či před monitorem počítače? Pořiďte jim dětské hřiště, které si jednoduše necháte postavit – nebo sami postavíte – na zahradě u svého domu. Dítě bude nadšené a vy ho budete mít pod dohledem.

Dětské hřiště je možné zakoupit jako typizovanou sadu, kterou si na zahradě postaví každý alespoň trochu zručný člověk. Mohou to být jednotlivé prvky jako houpačka, skluzavka či lezecká stěna, nebo též komplexní řešení v podobě staveb, které v sobě jednotlivé prvky kombinují.

Pískoviště pro ty nejmenší, hradní věže pro ty starší

Je otázkou vašeho vkusu a zálib vašeho dítěte, co by na takovém zahradním hřišti rozhodně nemělo chybět. Obecně však ty nejmenší nepohrdnou pískovištěm, kde si budou moci stavět bábovky, hrady a chodby, ty starší se vyřádí na hradních komplexech, kde jsou zajímavé prvky jako lana či lanové žebříky, úzké lávky apod. Bez čeho ale hřiště nebude hřištěm? No přece bez skluzavky! Máte-li v tuto chvíli malé dítě, nebojte se a zakupte skluzavku větší, budete sice muset na dítě dohlížet, ale to byste museli i v případě menší varianty, vždy je totiž riziko, že dítě zavrávorá a spadne.

Věnujte pozornost materiálu i způsobu uchycení

Dětské hřiště se nejčastěji vyrábí ze dřeva a z plastu. Doporučované je samozřejmě dřevo, které je pevné a dobře vypadá. Na druhé straně však ani plast není k zahození, a to zvláště v případě, že plánujete přenášení jednotlivých kousků, například v případě malé zahrady, kde není moc místa, aby mohlo být postaveno hřiště i například zahradní nábytek zároveň. Nezapomeňte ani na správné uchycení, které je základem bezpečnosti dětí i všech lidí nacházejících se v zahradě.

Dětské hřiště umístěné na zahradě je perfektním řešením pro všechny rodiče, kteří chtějí, aby jejich potomci trávili dostatek času na čerstvém vzduchu, a zároveň je chtějí mít pod dozorem. A děti? Ty budou nadšené z vlastního hřiště, o které se nemusí dělit s dalšími dětmi z ulice!